Auxilia S.A. sprzedała wierzytelności warte ok. 1,10 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 mar 2018, 11:31

Auxilia S.A. sprzedała wierzytelności warte ok. 1,10 mln zł

Auxilia S.A., notowany na GPW lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, zawarł umowę sprzedaży wierzytelności o wstępnie szacowanej łącznej wartości 1,10 mln zł. Bezprecedensowa transakcja mająca znamiona quasi-sekurytyzacji wierzytelności pozytywnie wpłynie na bieżącą sytuację finansową spółki.

Transakcja wykorzystuje zupełnie nowy na rynku, pionierski mechanizm monetyzacji produktów grupy Auxilia, który w efekcie wpłynąć ma na skrócenie cyklu konwersji gotówki, a także zwiększenie dostępności finansowania w zakresie pozyskiwania kolejnych wierzytelności na rynku odszkodowań.

„Dokonaliśmy zbycia wybranych wierzytelności stanowiących wynagrodzenie grupy Auxilia ze spraw odszkodowawczych pozyskanych do obsługi w ciągu ostatnich miesięcy. W przyszłości możemy przeprowadzać kolejne takie transakcje na korzystnych dla nas warunkach”

powiedział Krzysztof Górka, wiceprezes zarządu Auxilia S.A.

Grupa Auxilia przeprowadziła w zeszłym roku reorganizację, które już przynoszą widoczne korzyści. Efektywne zarządzanie menadżerów sprzedaży przyczyniło się do rekordowych osiągnięć w historii grupy Auxilia pod względem wartości kontraktowanych planowanych przychodów z  pozyskanych spraw odszkodowawczych.

W ubiegłym roku Auxilia kontynuowała rozwój w obszarze sprzedaży. W tym okresie skalowano działania sprzedażowe w segmencie odszkodowań dla biznesu. Zwiększono liczbę zatrudnionych w tym obszarze doradców klienta oraz rozszerzono zasięg geograficzny działań sprzedażowych. Wstępnie szacowana wartość zakontraktowanych roszczeń wyłącznie z nowych linii biznesowych w IV kwartale 2017 r. wyniosła ponad 6 mln zł.

O spółce

Grupa Kapitałowa Auxilia działa na rynku odszkodowawczym od 15 lat, specjalizując się w najwyższych kwotowo szkodach osobowych i majątkowych, w tym w wypadkach komunikacyjnych. Spółka dostarcza usługi finansowe w branży odszkodowań, zapewniając swoim klientom wsparcie poprzez osiem oddziałów regionalnych, franczyzobiorców oraz sieć sprzedaży dla biznesu. Poza najwyższej jakości obsługą prawną procesu odzyskiwania odszkodowań, Auxilia zapewnia swoim klientom również pomoc finansową, a także kompleksowo finansuje proces sądowy, co buduje przewagę konkurencyjną firmy. AUXILIA S.A. jest jednostką dominującą grupy. Lexbridge Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. jest spółką zależną od emitenta.

Działalność emitenta obejmuje: pozyskiwanie klientów poszkodowanych w wypadkach, finansowanie działalności grupy, nadzór oraz kontrolę spółki zależnej, a także koordynację strategii rozwoju całej grupy.

Spółka zależna Lexbridge Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. prowadzi sprawy odszkodowawcze pozyskane przez emitenta, starając się odzyskać należne od zakładów ubezpieczeniowych środki finansowe na drodze postępowania sądowego oraz na etapie przedsądowym.

Połączenie kompetencji sprzedażowych profesjonalnych doradców oraz wiedzy prawniczej zespołu Kancelarii LEXBRIDGE sprawia, że Auxilia S.A. zajmuje mocną pozycję w segmencie szkód osobowych, cechujących się wysoką rentownością i jednostkową wartością sprawy. Auxilia S.A. jest prężnie rozwijającym się graczem, który należy do grona TOP 5 firm z rynku odszkodowawczego z szacowanym udziałem w rynku w granicach 6-8%. Od początku prowadzonej działalności grupa kapitałowa obsłużyła ponad 6 tys. spraw, w tym ponad 1 tys. procesów sądowych. Z tytułu odszkodowań pozyskała jak dotąd ponad 300 mln zł. W 2015 r. klientom wypłacono 1,5 tys. odszkodowań o wartości ponad 31,4 mln zł. Skuteczność zespołów potwierdza największe jak dotąd uzyskane dla poszkodowanych odszkodowanie, które wyniosło 1,6 mln zł*.

* Kwota 1,6 mln zł obejmuje sumę roszczeń uzyskanych w danej sprawie.

Źródło: spółka, #AUX

Ostatnie wiadomości