Grupa Herkules podpisała umowę o wartości 279 mln na realizację kontraktu GSM-R dla PKP PLK | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 mar 2018, 11:36

Grupa Herkules podpisała umowę o wartości 279 mln na realizację kontraktu GSM-R dla PKP PLK

Konsorcjum Nokii, Herkulesa (notowanego na GPW lidera wynajmu żurawi) oraz Wasko i Pozbudu 29 marca podpisało umowę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi dotyczącą budowy sieci łączności GSM-R na ponad 13 tys. km linii kolejowych w całym kraju. Herkules w kwietniu rozpocznie prace realizacyjne, które w perspektywie 5 lat przyniosą spółce 279 mln zł dodatkowej sprzedaży.

Kontrakt z PKP PLK dotyczący budowy infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R ma celu zaprojektowanie, dostawę i wykonanie wszystkich prac wdrożeniowych do bezprzewodowej łączności cyfrowej wzdłuż trakcji kolejowej w Polsce na odcinkach o łącznej długości aż 13,6 tys. km. Wartość netto umowy wynosi 2,27 mld zł. Zadaniem Herkulesa będzie produkcja i montaż telekomunikacyjnych masztów (wież) antenowych razem z kontenerami instalacyjnymi do rozlokowania infrastruktury IT dostarczanej przez Nokia Solutions And Networks. Pozostali konsorcjanci będą wykonywać sieć światłowodową łączącą wszystkie punkty systemu. Do prac montażowych zostaną wykorzystane także żurawie kołowe z grupy Herkules.

„Podpisanie umowy przez nasze konsorcjum kończy wieloetapowe starania o pozyskanie kontraktu, którego część dedykowana Herkulesowi stanowi moment zwrotny w rozwoju naszej grupy. Jesteśmy pewni, że nasze kompetencje i know how pozwolą na efektywną realizację wszystkich zaplanowanych prac. Jednocześnie wierzymy, że nabyte doświadczenie w tak rozległym projekcie pozwoli nam w przyszłości na pozyskiwanie równie ambitnych kontraktów na rynku budownictwa telekomunikacyjnego, także na rynkach zagranicznych" 

powiedział Tomasz Kwieciński, wiceprezes zarządu Herkules S.A.

Głównym wykonawcą części dedykowanej Herkulesowi będzie spółka zależna Gastel Prefabrykacja S.A., która specjalizuje się w produkcji i montażu masztów strunobetonowych i kontenerów. Spółka już od dłuższego czasu przygotowuje się do zwiększonego poziomu obrotów, a w I kwartale bieżącego roku rozpoczęła z wyprzedzeniem produkcję. W efekcie, pracownicy montażowi będą mogli podjąć prace terenowe związane z instalacją masztów i kontenerów niezwłocznie po podpisaniu umowy.

„Plan zakłada produkcję około 1 200 masztów, a wszystkie prace mają się zakończyć w 2022 r., przynosząc spółce stabilne źródło przychodów, pozytywnie wpływające na płynność finansową Grupy Kapitałowej Herkules"

dodał Tomasz Kwieciński.

Budowa systemu GSM-R zapewni łączność między członkami załóg pociągów i osobami odpowiedzialnymi za płynność i bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

O spółce

Herkules S.A. to wiodący dostawca usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych. Głównym atutem spółki jest największa w Polsce flota żurawi wieżowych i szeroka gama żurawi samojezdnych przeznaczonych głównie dla budownictwa. Przedsiębiorstwo realizuje również obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. Poprzez spółki zależne jest także producentem prefabrykatów strunobetonowych oraz kontenerów żelbetowych. Herkules posiada blisko 20-letnie doświadczenie w sektorze budowlanym, zdobywane zarówno w kraju jak i zagranicą.

Źródło: spółka, #HRS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości