Zapisy w wezwaniu Cyfrowego Polsatu na akcje Netii wydłużone do 14 maja | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 kwi 2018, 09:58

Zapisy w wezwaniu Cyfrowego Polsatu na akcje Netii wydłużone do 14 maja

Cyfrowy Polsat zdecydował o przedłużeniu do 14 maja 2018 r. włącznie okresu przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji Netii w ogłoszonym 5 grudnia 2017 r. wezwaniu, podał Cyfrowy Polsat.

"Przedłużenie okresu przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji spółki wynika z faktu, iż do dnia 9 kwietnia 2018 r. nie ziścił się warunek zastrzeżony w punkcie 29 treści wezwania, tj. Cyfrowy Polsat nie uzyskał bezwarunkowej decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad spółką, ani nie upłynął termin, w jakim decyzja ta powinna zostać wydana"

czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia 2017 Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 119 349 971 akcji Netii, stanowiących 34,24% kapitału zakładowego oraz 34,24% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 5,77 zł za sztukę. Z uwagi na ograniczenia wynikające z aktualnych dokumentów finansowych spółki, które pozwalają spółce na nabycie ograniczonej liczby akcji Netia w wezwaniu, nabywającymi akcje Netii w ramach wezwania są Cyfrowy Polsat oraz podmiot powiązany - Karswell Limited z siedzibą w Nikozji, podano wtedy.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

Netia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

(ISBnews), #CPS, #NET

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości