Polnord potraja liczbę lokali, które rozpozna w wyniku finansowym za I kwartał 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 kwi 2018, 12:01

Polnord potraja liczbę lokali, które rozpozna w wyniku finansowym za I kwartał 2018 r.

Według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy, w wyniku finansowym za I kwartał 2018 r. rozpoznane zostaną 323 lokale, co stanowi trzykrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy ostateczne umowy przeniesienia własności spółka zawarła ze 108 klientami.

Sprzedaż netto lokali, według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych, wyniosła w I kwartale 2018 r. 298 sztuk, wobec 335 lokali zakontraktowanych w pierwszych trzech miesiącach 2017 r.

„W liczbie zakontraktowanych lokali widać nieznaczną korektę, która jest wynikiem zakończenia programu Mieszkanie dla Młodych. Ułatwiał on wielu nabywcom mieszkań wpłatę wymaganego wkładu własnego. W inwestycjach grupy Polnord mieszkania nabywane z wykorzystaniem kredytów MdM nigdy nie stanowiły jednak dużego wolumenu"

wyjaśnia Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord SA.

Polnord jest dobrze przygotowany na największe wyzwania przed jakimi stanie branża deweloperska w nadchodzących miesiącach, takimi jak dostęp do atrakcyjnych gruntów i rosnące koszty wykonawstwa. Spółka posiada jeden z największych banków ziemi na rynku, a jednocześnie wciąż aktywnie poszukuje kolejnych atrakcyjnych działek w największych polskich aglomeracjach.

„Niezmiennie dążymy do wyznaczonego w strategii celu, jakim jest sprzedaż w przyszłym roku 1 500 mieszkań. Realizacja założeń będzie opierać się o nowe inwestycje, nad wprowadzeniem których obecnie intensywnie pracujemy. Polnord, tak jak do tej pory, zamierza efektywnie wykorzystywać hossę na rynku mieszkaniowym"

mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord SA.

O spółce

Polnord SA to wiodąca na polskim rynku firma z 40-letnim doświadczeniem w działalności deweloperskiej, inwestycyjnej i budowlanej. Od 1999 r. notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, którego celem jest promowanie kodeksu dobrych praktyk w relacji klient – deweloper. Polnord SA, właściciel jednego z największych – wśród polskich deweloperów – banków ziemi, realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. W ofercie spółki znajdują się gotowe mieszkania, apartamenty i lokale usługowo-biurowe dla wszystkich, którzy cenią staranny dobór lokalizacji, najwyższą jakość wykonania oraz pewność i bezpieczeństwo inwestycji.

Źródło: spółka, #PND

Ostatnie wiadomości