Infoscan planuje emisję obligacji w II/III kw., liczy na break-even w USA w 2019 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 kwi 2018, 12:59

Infoscan planuje emisję obligacji w II/III kw., liczy na break-even w USA w 2019

Infoscan planuje prywatną emisję obligacji na kwotę 7 mln zł w II/III kw. br. Środki te spółka przeznaczy na działalność operacyjną i marketing urządzenia MedRecorder w Stanach Zjednoczonych. Infoscan oczekuje, że próg rentowności w USA osiągnie w przyszłym roku, poinformował prezes Jacek Gnich. W planach jest wprowadzenie spółki zależnej Cardio.link na NewConnect w ostatnim kwartale br. 

"Planujemy zrobić emisję obligacji w II/III kw. Mamy grono odbiorców, do którego ją skierujemy - to duzi inwestorzy, którzy są już z nami w akcjonariacie. Nie chcemy dalej rozwadniać kapitału. To będzie emisja prywatna"

powiedział Gnich podczas GPW Innovation Day. 

Spółka chce wyprodukować 2 mln urządzeń na rynek amerykański, potrzebuje też środków na działalność operacyjną i marketing, dodał. 

"Planujemy, że break-even w USA to będzie przyszły rok"

podkreślił. 

Prezes poinformował, że oczekuje uzyskania certyfikacji urządzenia MedRecorder od Food&Drug Administration (FDA) w ciągu kilku tygodni. 

"Wykonaliśmy testy w 100% zgodnie z zaleceniami FDA. Wszelkie trudności, które mieliśmy - pokonaliśmy. Postępowanie przed tym urzędem jest dość skomplikowaną procedurą. Ostatnie testy na zgodność złożyliśmy w marcu. Nie mam wątpliwości, że tę pozytywną decyzję otrzymamy niebawem. Spodziewam się decyzji w ciągu kilku tygodni"

powiedział Gnich. 

W styczniu br. Infoscan informował, że spodziewa się uzyskania certyfikacji do końca marca br. 

Prezes poinformował, że spółka nawiązała już pierwsze kontakty z potencjalnymi odbiorcami  swojego urządzenia do badania bezdechu sennego we Francji. 

"Podtrzymujemy, że pierwsze badania chcemy przeprowadzić na przełomie maja i czerwca tego roku. Te pierwsze badania nie są odpłatne, dopiero jeśli usługa i urządzenie zostaną dobrze ocenione, to możemy przystąpić do kontraktu już odpłatnego"

powiedział. 

Wskazał, że w kolejnych latach spółka zamierza realizować kolejne projekty, jednak obecnie koncentruje się na rozwoju komercyjnym MedRecordera oraz rozwoju urządzenia do przeprowadzania badań EKG z użyciem holtera i wprowadzeniu go na rynek. 

Drugi z tych projektów jest realizowany przez spółkę zależną Cardio.link, która ma zadebiutować na NewConnect w ostatnim kwartale 2018 r. 

"Pozyskaliśmy środki na dokończenie tego projektu, to się teraz dzieje. Planujemy komercjalizację tego projektu na jesieni tego roku. Funkcjonalność telemedyczna, działanie  w chmurze, bardzo dobre parametry energetyczne urządzenia to zalety naszego urządzenia. To, co będzie nas także odróżniało od produktów konkurencji, to dostęp do danych źródłowych"

podkreślił prezes. 

Ta część biznesu jest bardzo konkurencyjna, jest bardzo wiele firm, więc na pewno to będzie dla spółki trudny rynek, ale jest refundacja, co jest dobrą wiadomością, dodał. 

"Będziemy przygotowani na debiut Cardio.link w ostatnim kwartale tego roku"

powiedział Gnich. 

Cardio.link równolegle poza przygotowaniem urządzenia opracowuje systemy informatyczny, który będzie gotowy w wersji beta w czerwcu, a w sierpniu dla użytkowników. 

"Przygotowujemy dokumentacje do certyfikacji tego urządzenia i pierwsze badania na rynku planujemy rozpocząć w ostatnim kwartale tego roku"

powiedział prezes. 

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

(ISBnews), #IST

Ostatnie wiadomości