Konrad Kąkolewski przekazał wyjaśnienia do UKNF dot. rozmów z PFR i PKO BP | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 kwi 2018, 20:50

Konrad Kąkolewski przekazał wyjaśnienia do UKNF dot. rozmów z PFR i PKO BP

Konrad Kąkolewski, odwołany dziś ze stanowiska prezesa GetBack, złożył wyjaśnienia do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) w sprawie prowadzonych rozmów z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) oraz PKO Bankiem Polskim (PKO BP), dotyczących zaangażowania tych podmiotów w spółkę i czeka obecnie na wyjaśnienie sprawy, poinformował Kąkolewski w oświadczeniu zawartym w raporcie bieżącym. 

"W nawiązaniu do raportu giełdowego (...), opublikowanego przez spółkę GetBack S.A w dniu 16 kwietnia dotyczącego pozytywnego zaangażowania w rozmowy z bankiem PKO BP S.A oraz Polskim Funduszem Rozwoju S.A na tema udzielania GetBack lub podmiotom z grupy kapitałowej GetBack finansowania o charakterze mieszanym kredytowo -inwestycyjnym o łącznej kwocie do 250 mln zł, niniejszym informuję iż rozmowy, o których mowa w niniejszym komunikacie były faktycznie prowadzone przeze mnie i wybranych pełnomocników spółki. Stosowne informacje oraz wyjaśnienia zostały przekazane Urzędowi Komisji Nadzoru Finansowego. Oczekuję na wyjaśnienie sprawy"

czytamy w oświadczeniu. 

Rada nadzorcza GetBack odwołała dziś ze skutkiem natychmiastowym Konrada Kąkolewskiego z funkcji prezesa oraz ze składu zarządu GetBack. Rada oddelegowała Kennetha Williama Maynarda, przewodniczącego RN do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu oraz członka zarządu GetBack na okres do 15 czerwca.

Wczoraj GetBack podał, że negocjuje z PKO Bankiem Polskim oraz Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) uzyskanie finansowania o charakterze kredytowo-inwestycyjnym w kwocie do 250 mln zł. Obie instytucje stanowczo zdementowały te informacje. 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawiesiła dziś obrót akcjami i obligacjami GetBack bezterminowo na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Wczoraj GPW zawiesiła notowania akcji i obligacji spółki do końca dnia. 

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podała dziś, że podejmuje wszystkie niezbędne kroki w celu pełnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji wokół spółki GetBack oraz umożliwienia jak najszybszego wznowienia notowań instrumentów finansowych wyemitowanych przez spółkę. 

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

(ISBnews), #GBK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości