Cherrypick Games przyspiesza produkcję gry „Crime Stories” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 maj 2018, 09:13

Cherrypick Games przyspiesza produkcję gry „Crime Stories”

Cherrypick Games rozpoczęło prace nad nową grą dla kobiet o roboczym tytule „Crime Stories”, która będzie kolejnym kluczowym projektem spółki po „My Hospital” i "My Beauty Spa: Stars & Stories". Zgodnie z Memorandum Informacyjnym produkcja gry zaplanowana była na 2019 r., jednak dzięki udanej komercjalizacji „My Hospital”, zespół rozpocznie prace rok wcześniej.

"Crime Stories" to gra z gatunku "visual novel", które zyskują coraz większą popularność wśród użytkowniczek urządzeń mobilnych. W nowej produkcji gracze zaangażują się w mroczne śledztwa, które przepełnione będą zwrotami akcji, a także barwną i zagadkową historią. Gracz będzie miał realny wpływ na losy rozgrywki i do samego końca nie będzie mieć pewności jak skończy się śledztwo, którym kieruje.

„W odróżnieniu od filmów czy seriali, w grach visual novel użytkownik nie pozostaje pasywnym odbiorcą lecz współtworzy scenariusz. Spoczywają na nim wybory, od których zależne będą losy historii. Nawet najmniejszy element układanki może okazać się kluczowy dla rozgrywki”

powiedział Michał Sroczyński, game director Cherrypick Games.

 „Visual novel to gatunek angażujący i przywiązujący gracza na długi czas. Tego typu rozrywka zyskuje coraz większą popularność, w tym w szczególności w naszej grupie docelowej”

dodaje Michał Sroczyński.

Wcześniejsze rozpoczęcie produkcji gry o roboczym tytule „Crime Stories” jest możliwe m.in. dzięki komercjalizacji największej dotychczasowej produkcji Cherrypick – „My Hospital”, poprzez sprzedaż wszystkich praw do gry. Zgodnie z umową warszawskie studio otrzyma od Kuu Hubb Oy 2,6 mln euro, a nabywca przejmie koszty utrzymania, marketingu i rozwoju gry. Jednocześnie Spółka zachowała prawo do potencjalnego udziału w przyszłych dochodach gry.

„Tworzymy gry Free2Play, które odpowiadają na zapotrzebowanie użytkowników. Dzięki dokładnej obserwacji trendów rynkowych i analizie big data, wiemy, że kobiety w wieku 20-40 lat interesują się najczęściej tematami z kategorii beauty, fashion i crime, dlatego tworzymy gry dopasowane do ich potrzeb. Jeszcze w tym roku do graczy trafi nasza najbardziej wyczekiwana gra „My Beauty Spa: Stars & Stories”. Względem tego tytułu mamy duże oczekiwania i wierzymy, że będzie to jeszcze większy sukces niż „My Hospital”. Jednak już teraz myślimy o kolejnej produkcji, tym razem w tematyce detektywistycznej. Analiza trendów pokazuje, że kategoria ta może szybko rosnąć w kolejnych latach”

komentuje Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Cherrypick Games pracuje obecnie nad czterema grami. 12 marca rozpoczął się tzw. softlaunch gry „MatchUp Friends”. Gra została wydana na kilku wybranych rynkach, w celu zbadania reakcji i zachowań graczy. Już dziś wiadomo, że produkcja wyróżnia się ponadprzeciętną retencją graczy. Równocześnie Cherrypick Games tworzy kolejny projekt dedykowany kobietom - „Hollywood Inc.”. Najważniejszym projektem, który zostanie wydany jeszcze w tym roku, jest dla spółki „My Beauty Spa: Stars & Stories”.

Cherrypick Games specjalizuje się w produkcji gier Free2Play na platformy mobilne, które skierowane są do płci pięknej. W 2017 r. roku Cherrypick Games odnotowało przychody w wysokości 15,7 mln zł wobec 0,9 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 5,4 mln zł, wynik EBITDA 6,2 mln zł, a zysk netto 4,3 mln zł.

O spółce

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Hospital, Touchdown Hero i Auctioneer. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 14 mln pobrań.

Źródło: spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost