Szacunkowe wyniki LUG pierwszy kwartał 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 maj 2018, 09:32

Szacunkowe wyniki LUG pierwszy kwartał 2018 r.

  • 35 mln zł wynoszą skonsolidowane przychody ze sprzedaży w I kw. 2018 (wzrost o 14,9 procent r/r)
  • 2,31 mln zł wyniku EBITDA i 1,13 mln zł zysku netto w I kw. 2018 roku (wzrost o 35,3 proc. r/r)
  • Prestiżowe nagrody: LUG S.A. otrzymał statuetkę Byka i tytuł najlepszej spółki na NewConnect, dwie realizacje firmy wybrano Najlepszą Inwestycją Oświetleniową roku 2017

LUG S.A., czołowy producent systemowych rozwiązań z zakresu profesjonalnej techniki świetlnej, opublikował szacunkowe wyniki za I kwartał 2018 roku. W I kw. 2018 r. przychody wyniosły 35 mln zł i w porównaniu do I kwartału 2017 roku, wzrosły o 14,9 proc. Zysk netto osiągnął poziom 1,13 mln zł i dynamikę na poziomie 35,3 proc. Dobre wyniki sprzedaży oddają tendencje rynkowe związane ze znaczącym wzrostem i rozwojem rynku produktów LED.

W I kwartale 2018 roku LUG S.A. wypracował zysk brutto na sprzedaży w wysokości 14,23 mln zł, czyli aż o 19,4 proc. więcej niż w I kw. 2017 r., marża brutto na sprzedaży wzrosła o 1,6pp w ujęciu r/r do ponad 40,7 proc. Warto podkreślić, że to kolejna znacząca poprawa wyników, która nastąpiła w pierwszym, sezonowo najsłabszym kwartale roku. Wynik jest efektem realizacji wdrożonych w ubiegłym roku strategicznych kierunków rozwoju, a także optymalizacją procesów, która skutkuje dodatkowo poprawą uzyskiwanych marż. Wysokość osiągniętej marży brutto na sprzedaży jest efektem koncentracji na usługach oraz produktach wysokomarżowych (LED-y).

„Obiecujące wyniki pierwszego kwartału to dla nas dodatkowy zastrzyk energii do dalszej wytężonej pracy"

mówi Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG S.A.

„Oczywiście wzrost przychodów to efekt synergii wielu czynników m.in. wdrożenie KAIZEN do optymalizacji procesów, a także zwiększenia portfela projektów. Przyjęte do realizacji kierunki rozwoju pozwalają nam jeszcze skuteczniej docierać do decydentów, którzy świadomi znaczenia oświetlenia dla efektywności energetycznej, bezpieczeństwa użytkowników oraz walorach estetycznych wybierają LUG jako dostawcę oświetlenia do nowych i modernizowanych obiektów i lokalizacji”

komentuje prezes.

Zwiększone przychody i zyski spółki znalazły także odzwierciedlenie we wzroście rentowności. EBITDA wzrosła o 19,4 proc. r/r i osiągnęła poziomie 2,31 mln zł. Marża EBITDA w I kw. 2018 r. wyniosła 6,6 proc. i była wyższa o 0,2 pp niż przed rokiem.

„Sukces finansowy ma dla nas ogromne znaczenie, ale prawdziwą satysfakcję przynosi nam możliwość realizacji ciekawych projektów, które przynoszą zadowolenie użytkowników oraz uznanie środowisk branżowych i rynku kapitałowego. Szczególnie doceniamy nagrody za najlepsze inwestycje oświetleniowe i słowa uznania, które otrzymaliśmy od naszych gości na największych targach oświetleniowych na świecie Light+Bulding 2018. Bliska jest mi także statuetka Byka dla najlepszej spółki notowanej na rynku NewConnect, którą zdobyła spółka LUG S.A. decyzją jury pod przewodnictwem redakcji Gazety Parkiet”

podsumowuje prezes Ryszard Wtorkowski.

O spółce

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 26 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brazil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina oraz LUG Argentina SA. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. W połowie 2017 r. spółka rozpoczęła przygotowania do przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW.

Źródło: spółka, #LUG

Ostatnie wiadomości