Kurs akcji Ten Square Games wzrósł o 13,5% na debiucie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 maj 2018, 10:53

Kurs akcji Ten Square Games wzrósł o 13,5% na debiucie

Akcje Ten Square Games zadebiutowały na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Kurs akcji na debiucie wyniósł 52,2 zł, co oznacza wzrost o 13,5 % względem ceny z oferty.

O godzinie 9:21 kurs wzrósł o 16,3% do 53,5 zł. Ten Square Games jest 479 spółką notowaną na głównym rynku oraz 4 debiutem na tym rynku w 2018 roku.

"Bardzo się cieszymy, że dołączyliśmy do grona spółek publicznych. Debiut na głównym parkiecie GPW jest ważnym etapem w rozwoju naszej grupy. Wejście na giełdę umożliwi nam rynkową wycenę naszego biznesu i pozwoli, jeszcze bardziej, uwiarygodnić go w oczach obecnych i przyszłych inwestorów. Dziękujemy akcjonariuszom za zaufanie, dołożymy wszelkich starań, aby realizacja przyjętej przez nas strategii zaowocowała wzrostem wartości spółki" - powiedział prezes Maciej Popowicz, cytowany w komunikacie.

Do obrotu na GPW wprowadzonych zostało 7 275 000 akcji serii A. W kwietniu spółka przeprowadziła ofertę publiczną, w której dotychczasowi akcjonariusze sprzedali inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym łącznie 2 043 750 akcji, co stanowi około 28% kapitału Ten Square Games. Cena sprzedaży została ustalona na 46 zł z akcję, a wartość oferty wyniosła ponad 94 mln zł.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala - twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play.

Źródło: (ISBnews) #TEN

Ostatnie wiadomości