PKN Orlen będzie współpracował w BOŚ Bankiem w inwestycjach w OZE i ekologię | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 maj 2018, 12:13

PKN Orlen będzie współpracował w BOŚ Bankiem w inwestycjach w OZE i ekologię

PKN Orlen i Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank), zgodnie z podpisanym listem intencyjnym, będą prowadzić rozmowy w celu wypracowania ram potencjalnej współpracy w obszarze doradztwa w przygotowaniu inwestycji z zakresu ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii (OZE), podał koncern. PKN Orlen ma też objąć 2,5 mln akcji BOŚ.

"Planowane w przyszłości wspólne działania, na bazie posiadanych przez strony unikatowych na rynku kompetencji, mają na celu stymulowanie rozwoju proekologicznych przedsięwzięć związanych zarówno z podnoszeniem standardu ochrony środowiska, jak i inwestycji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej"

czytamy w komunikacie PKN Orlen.

"Równolegle przewidziane jest objęcie przez PKN Orlen 2,5 mln akcji BOŚ Banku o wartości nominalnej 10 zł"

czytamy dalej.

Bank Ochrony Środowiska S.A. to jedyny na polskim rynku bank wyspecjalizowany w finansowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Proekologiczna misja jest wpisana w statut BOŚ od początku jego istnienia, tj. od 1991 r. BOŚ jest notowany na GPW od 1997 r.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews), #PKN, #PKN

Ostatnie wiadomości