KNF zatwierdziła prospekt emisyjny ML System | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 maj 2018, 14:32

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny ML System

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w czwartek prospekt emisyjny ML System, wysoce wyspecjalizowanej spółki technologicznej, będącej liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV). Prospekt został sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji i planowanym debiutem na GPW i zostanie opublikowany w piątek, 18 maja.

„Korzystając z naszego fotowoltaicznego centrum badawczo-rozwojowego, tworzymy unikatowe produkty, oparte na autorskiej technologii. Jako pierwsi na świecie przeskalowaliśmy technologię ogniw drukowanych. Przyznano nam trzy patenty, a 13 wniosków czeka aktualnie na rozpatrzenie. Widzimy duży potencjał do dalszego, dynamicznego wzrostu, poprzez tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że oferta publiczna i wejście na giełdę umożliwią nam realizację naszych celów i wzrost wartości spółki"

komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Środki pozyskane na rynku kapitałowym spółka zamierza przeznaczyć na realizację innowacyjnych projektów, poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii oraz rozwój działalności zagranicznej.

ML System projektuje i wdraża zintegrowane systemy oparte na technologiach ogniw fotowoltaicznych (PV), zintegrowanych z budynkami (BIPV), służących do pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych. Produkowane przez ML System moduły fotowoltaiczne poza maksymalnym pozyskiwaniem energii słonecznej cechują się także między innymi: wysokim poziomem izolacji cieplnej, szczelnością, podwyższoną wytrzymałością mechaniczną i wysokim poziomem izolacji akustycznej. Spółka prowadzi własne badania przy tworzeniu prototypów ogniw fotowoltaicznych.

Źródło: spółka

Ostatnie wiadomości