S&P przywrócił ratingi kredytowe GetBack obniżając je do poziomu D/D | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 maj 2018, 09:22

S&P przywrócił ratingi kredytowe GetBack obniżając je do poziomu D/D

Standard and Poor's przywrócił długo- i krótkoterminowy rating kredytowy GetBack w restrukturyzacji, obniżając je jednocześnie do poziomu D/D, podała agencja. 

"24 kwietnia 2018 r. zawiesiliśmy nasze ratingi z powodu braku informacji po ich umieszczeniu w na negatywnej liście obserwacyjnej. Ponieważ otrzymaliśmy dodatkowe informacje, wznawiamy nasze ratingi w odniesieniu do GetBack i obniżamy je do do D/D z B/B" 

czytamy w raporcie S&P. 

 "11 maja 2018 roku Sąd Rejonowy we Wrocławiu ustanowił postępowanie w sprawie restrukturyzacji zadłużenia GetBack, i oczekujemy, że przedsiębiorstwo albo zawrze umowę restrukturyzacyjną, albo ogłosi bankructwo w najbliższej przyszłości"

czytamy także. 

Agencja S&P Global Ratings zawiesiła ratingi kredytowe GetBacku 24 kwietnia podając, że w związku z faktem iż GetBack doświadcza trudności z pełną i terminową spłatą co najmniej jednej z prywatnych emisji obligacji, nie byłaby w stanie zapewnić wystarczających informacji na temat warunków spłaty tej emisji oraz płynności emitenta, by ocenić ratingi GetBacku. 

S&P podał wówczas, że jeśli spółka będzie w stanie dostarczyć informacje w ciągu 90 dni, przeprowadzi przegląd oceny ratingu. 

S&P Global Ratings umieścił 18 kwietnia ratingi długo- i krótkoterminowy GetBack (oba na poziomie B) na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym. 

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

(ISBnews), #GBK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości