GLG Pharma może prowadzić testy GLG-801 na pacjentach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 maj 2018, 08:35

GLG Pharma może prowadzić testy GLG-801 na pacjentach

GLG Pharma otrzymała decyzję prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wydaniu pozwolenia na prowadzenie badania klinicznego: "Otwarte badanie fazy I/II w celu oceny bezpieczeństwa, tolerancji i ustalenia zalecanej dawki dla fazy II (RP2D) GLG-801 u pacjentów z zaawansowanymi guzami litymi (faza I) oraz oceny bezpieczeństwa, tolerancji i aktywności przeciwnowotworowej GLG-801 u pacjentów z przerzutowym potrójnie ujemnym rakiem piersi i aktywnym STAT3 (faza II)", poinformowała spółka.

"W związku z decyzją spełnił się warunek do rozpoczęcia III etapu realizacji prac"

czytamy w komunikacie. 

Wcześniej w kwietniu br. spółka informowała, że otrzymała pozytywną opinię Komisji Bioetycznej dotyczącą przeprowadzenia I/II fazy badania klinicznego nad GLG-801 w projekcie TNBC. Opinia ta była niezbędna do rozpoczęcia badania klinicznego z udziałem pacjentów.

GLG Pharma S.A. jest polską spółką zależną od amerykańskiej firmy GLG Pharma LLC, zajmującą się rozwojem zaawansowanych terapii onkologicznych. Firma posiada światową licencję na opracowanie i wprowadzenie na rynek farmaceutyków opartych o białka STAT3. Inhibitory STAT3 uważane są obecnie za jedną z najbardziej obiecujących technologii w leczeniu wielu nowotworów oraz innych chorób hiperproliferacyjnych. Technologia GLG Pharma jest chroniona przez sześć amerykańskich patentów oraz dwa międzynarodowe. Od 2015 r. GLG Pharma S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(ISBnews), #GLG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości