Fundusz Ekspansji Zagranicznej i ASM Group razem zainwestują na rynku DACH | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 maj 2018, 10:28

Fundusz Ekspansji Zagranicznej i ASM Group razem zainwestują na rynku DACH

Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZAN (FEZ), zarządzany przez PFR TFI S.A. (PFR TFI), oraz ASM Group S.A. (ASM), czołowa polska grupa kapitałowa specjalizująca się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu, zawarły umowę o współpracy w celu realizacji transakcji przejęcia dużej grupy kapitałowej w regionie DACH (Austria, Niemcy, Szwajcaria). 

Umowa inwestycyjna zawarta między FEZ a ASM  zakłada, że wspólna inwestycja na rynku DACH zostanie przeprowadzona przez spółkę celową, w której 50,1% proc. w kapitale zakładowym należeć będzie do ASM, a pozostałe 49,9 proc. do funduszu zarządzanego przez PFR TFI. Współpraca z ASM jest zgodna ze strategią inwestycyjną FEZ, który wspiera kapitałowo polskie firmy w realizowaniu ekspansji zagranicznej. 

„Fundusz Ekspansji Zagranicznej to narzędzie, dzięki któremu możemy odciążyć polskich przedsiębiorców, którzy decydują się na zagraniczne akwizycje, Jeśli firma rozważa taką akwizycję, to do każdego dolara czy euro jesteśmy w stanie dołożyć drugiego dolara albo drugie euro. To zdecydowanie zwiększa możliwości inwestycyjne polskich firm. ASM to Grupa, której strategia biznesowa zakłada dynamiczny rozwój poza granicami Polski. Przeprowadzając analizę Grupy, wzięliśmy pod uwagę jej sytuację finansową, strategię, jak  również kompetencje zespołu zarządzającego. W jej wyniku uznaliśmy, że ASM ma spory potencjał ekspansji zagranicznej i warto ją wspierać w realizacji tej strategii"

powiedział Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI. 

Umowa inwestycyjna zawarta przez FEZ z ASM ma dotyczyć procesu akwizycyjnego jednego z większych podmiotów działającego na rynku DACH (Austria, Niemcy Szwajcaria). Negocjacje dotyczące przejęcia trwają od dłuższego czasu i mają zostać zakończone w najbliższym czasie.    

O Funduszu Ekspansji Zagranicznej

Zarządzany przez PFR TFI Fundusz Ekspansji Zagranicznej (FEZ) oferuje finansowanie firmom, które chcą zwiększyć obszar, a wraz z nim także skalę swojej działalności. Unikalną cechą FEZ jest przyjęcie na siebie części ryzyka inwestycji proporcjonalnej do udziału funduszu. Fundusz nie ustanawia zabezpieczeń na polskich aktywach firmy, co odróżnia nas od banków komercyjnych. Finansowanie z FEZ może nie być zaliczone do długu polskiej spółki. W odróżnieniu od działających na polskim rynku funduszy kapitałowych, FEZ nie wchodzi do struktury właścicielskiej polskiej spółki. FEZ jest zawsze inwestorem mniejszościowym w zagranicznej spółce zależnej i pozostawia zarządzanie projektem w rękach polskiego partnera. Fundusz dzieli ryzyko przez czas określony w umowie inwestycyjnej, do 10 lat. Po tym okresie, gdy zagraniczna spółka ma już stabilną pozycję na rynku, polski partner odkupuje udziały funduszu na warunkach rynkowych.   

O ASM Group

Grupa Kapitałowa ASM GROUP S.A. jest spółką holdingową, w skład której wchodzą spółki, specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Grupa prowadzi działalności na terenie Polski oraz Włoch, obsługuje ponad 600 klientów oraz współpracuje z 15 000 promotorów, przedstawicieli, merchandiserów, konsultantów oraz hostess. W skład grupy kapitałowej wchodzą takie podmioty jak: 
      

  • ASM Sales Force Agency - Świadczy kompleksowe usługi wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Specjalizuje się w outsourcingu sił sprzedaży, merchandisingu, field marketingu oraz badaniach marketingowych.
  • Grey Matters - Jest podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z zakresu field marketingu, doradztwa sprzedaży oraz promocji sprzedaży. Główny obszar działania, w którym rozwija się spółka to międzynarodowe sieci sprzedaży z branży elektronicznej.
  • Gruppo Trade Service - Spółka jest wyspecjalizowana głównie w obszarze merchandisingu oraz outsourcingu sił sprzedaży.
  • Largo Group S.A. - Largo świadczy usługi z zakresu wsparcia sprzedaży co jest zbieżne z przedmiotem działalności Grupy Kapitałowej ASM GROUP. Jest to agencja pracy tymczasowej rekrutująca pracowników dla podmiotów handlowych w Polsce.
  • Trade - Jest kontynuatorem wieloletniej działalności spółki Gruppo Trade Service, która osiągnęła pozycję wiodącego podmiotu dostarczającego kompleksowe usługi wsparcia sprzedaży realizując głównie usługi z zakresu merchandisingu oraz field marketingu na rynku włoskim.
  • Financial Service Solutions Sp. z o.o. - Financial Service Solutions Sp. z o.o. zajmuje się obsługą księgową i kontrolingową m.in. dla podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej ASM GROUP 

ASM Group S.A. zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie we wrześniu 2016 roku. Od marca 2013 roku była notowana na rynku NewConnect. Grupa Kapitałowa planuje dalszy rozwój swojej działalności na terenie całej Europy. 

Źródło: spółka, #ASM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości