R22 finalizuje przejęcie Kei.pl za 22 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 maj 2018, 16:13

R22 finalizuje przejęcie Kei.pl za 22 mln zł

Należąca do Grupy R22 spółka H88 S.A. podpisała umowę nabycia 100% udziałów Kei.pl, która świadczy usługi hostingu i sprzedaży domen. Kei.pl posiada obecnie ponad 10,5 tys. klientów hostingowych, a wartość transakcji wynosi około 22 mln zł.

Według szacunkowych danych w 2017 r. Kei.pl wypracowało około 8,8 mln zł przychodów* oraz 2,9 mln zł znormalizowanej EBITDA. Kei.pl ma ponad 10,5 tys. abonamentów hostingowych oraz obsługuje ponad 18 tys. sprzedanych domen.

W związku z transakcją Grupa oczekuje synergii zarówno w obszarze przychodów i kosztów. Oszczędności związane będą z planowanym wykorzystaniem istniejącego biura Grupy w Krakowie oraz wykorzystaniem istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej Grupy R22.

„W realizowanych przez nas akwizycjach skupiamy się nie tylko na osiągnięciu optymalizacji kosztowej, ale również na zwiększeniu potencjału przychodowego przejmowanych spółek, dzięki współpracy w ramach Grupy. Integracja Kei.pl z segmentem hostingowym R22 pozwoli wygenerować kilkaset tysięcy złotych oszczędności w skali roku oraz zwiększyć przychody spółki dzięki integracji oferty, obejmującej w szczególności sprzedaż usług dodatkowych”

komentuje Jakub Dwernicki, prezes R22.

Grupa R22 opublikowała wyniki finansowe za 9 miesięcy roku finansowego 2017/2018. W tym okresie Grupa osiągnęła 80,0 mln zł przychodów, co jest wynikiem o 55,6% lepszym r/r. Wynik EBITDA wyniósł 18,9 mln zł i był o 40,3% lepszy r/r, a wynik netto wyniósł 7,7 mln zł, co oznacza wzrost o 76,1% r/r.

*Przychody w ujęciu kasowym, tj. bez uwzględnienia zmian zobowiązań z tytułu umów z klientami (przychodów przyszłych okresów).

O spółce

Grupa R22 to dynamicznie rosnący holding spółek technologicznych, w której skład wchodzą firmy oferujące: usługi hostingowe i sprzedaż domen (Grupa H88), usługi omnichannel communication automatyzujące komunikację elektroniczną z odbiorcami (Grupa Vercom) oraz usługi telekomunikacyjne realizowane przez Grupę Oxylion. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta.

Źródło: spółka, #R22

Ostatnie wiadomości