Trans Polonia rekomenduje wypłatę 0,21 zł dywidendy na akcję za 2017 r.  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 maj 2018, 09:06

Trans Polonia rekomenduje wypłatę 0,21 zł dywidendy na akcję za 2017 r. 

Zarząd Trans Polonia podjął uchwałę w sprawie rekomendowania przeznaczenia zysku jednostkowego netto za 2017 r. wysokości 0,67 mln zł oraz z zysków zatrzymanych w wysokości 4,12 mln zł na wypłatę dywidendy pod warunkiem uzyskania  wymaganych zgód od instytucji finansujących spółkę lub odpowiedniej modyfikacji umów kredytowych, zezwalających na dokonanie wypłaty dywidendy w powyżej wysokości, podała spółka. 

"Łączna kwota dywidendy rekomendowana przez zarząd emitenta do podziału wynosi 4 796 096,76 zł, co oznacza, że w odniesieniu do akcji uprawnionych do dywidendy, kwota dywidendy przypadająca na jedną akcję wyniesie 0,21 zł"

 czytamy w komunikacie. 

Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu dotyczący podziału zysku netto za 2017 r., zaś ostateczną decyzję podejmie zwyczaje walne zgromadzenie.  

Trans Polonia to operator transportowo-logistyczny oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółka jest obecna w kilkunastu krajach Europy, posiada swoje przedstawicielstwa we Francji, Holandii, Hiszpanii i Niemczech. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews), #TRN

Ostatnie wiadomości