BSC Drukarnia Opakowań aktualizuje plan inwestycyjny | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2018, 11:41

BSC Drukarnia Opakowań aktualizuje plan inwestycyjny

Rada nadzorcza BSC Drukarni Opakowań zatwierdziła we wtorek zaktualizowany plan inwestycyjny na 2018 r., który przewiduje wydatki rzędu 46,4 mln zł. Oczekiwane wydatki w I półroczu 2019 r., w związku z realizacją kolejnych płatności przez spółkę za maszyny do nowego zakładu, wyniosą ok. 15,8 mln zł.

 

Na aktualizację planu inwestycyjnego wpływ miały następujące czynniki:

  • podpisanie kontraktów na zakup maszyn powodujące aktualizację cen planowanych zakupów oraz przesunięcie części wydatków na I półrocze 2019 r.
  • plan zakupu nowych, dodatkowych maszyn do nowo budowanej hali produkcyjno-magazynowej, powodujące zapłatę zaliczek na maszyny jeszcze w 2018 r.
  • aktualizacja kursu euro do przeliczania planowanych wydatków inwestycyjnych

Zaktualizowany plan inwestycyjny na 2018 r. przewiduje następujące wydatki:

  • ok. 11,7 mln zł na zakup maszyn do nowego zakładu
  • ok. 14,2 mln zł z przeznaczeniem na budowę zakładu produkcyjnego wraz z wyposażeniem (np. regały magazynowe, oprogramowania, infrastruktura IT)
  • ok. 20,5 mln zł na zakup środków trwałych do obecnych lokalizacji, w tym w spółce zależnej BSC Pharmacenter w kwocie 0,4 mln zł.

O spółce

BSC Drukarnia Opakowań należy do ścisłej czołówki wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80% produkcji spółki trafia do znanych, światowych koncernów, m.in. Procter&Gamble, McDonald’s, Henkel, Avon, Colgate. Posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu, w których zatrudnia ponad 400 pracowników. Należy do międzynarodowej grupy poligraficznej rlc, poprzez inwestora strategicznego - spółkę Colorpack GmbH, która kontroluje 36% akcji. Akcje BSC Drukarni Opakowań od 2011 r. notowane są na GPW.

Źródło: spółka, #BSC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości