Grupa R22 liczy na finalizację regionalnych przejęć na początku II półrocza | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2018, 15:55

Grupa R22 liczy na finalizację regionalnych przejęć na początku II półrocza

Grupa R22 liczy na finalizację przejęć w segmencie hostingu w regionie środkowoeuropejskim na początku II półrocza, poinformował prezes grupy Jakub Dwernicki. 

"Liczymy, że wkrótce będziemy mieli dobre informacje w kwestii przejęć w segmencie hostingu w regionie, może nawet w lipcu. Akwizycje finansowane będą długiem" 

powiedział Dwernicki na spotkaniu z dziennikarzami. 

Zarząd grupy spodziewa się ponadto rosnącego poziomu ARPU (przychodu na użytkownika) w segmencie hostingu,

"Spodziewamy się wzrostu ARPU w hostingu dzięki m.in. przejęciu bazy klientów Kei.pl, a także dalszemu kreowaniu naszych dotychczasowych marek, jak Hekko, czy Linuxpl"

powiedział Dwernicki.

W segmencie omnichannel, który rośnie z 30-proc. dynamiką grupa planuje przejęcia w regionie środkowoeuropejskim, Niemczech, Skandynawii (w planach akwizycyjnych są m.in. dwa software house). Ponadto rozwój segmentu ma stymulować progres rozwiązań big data, wdrożenie usługi nowej generacji SMS, czyli RCS, a także rozwój istniejących i nowych platform.

W III kwartale 2017/2018 roku finansowego grupa osiągnęła rekordowe wyniki. Zysk netto ukształtował się na poziomie 2,6 mln zł a przychody wyniosły 29 mln zł. Jest to wynik o odpowiednio 82,9% i 44,5% lepszy niż rok wcześniej. Grupa wypracowała 6,4 mln zł zysku EBITDA, tj. zanotowała wzrost o 22% r/r.

"W mijającym okresie osiągnęliśmy rekordowe w skali grupy wyniki finansowe, co jest efektem zarówno akwizycji, jak i silnego wzrostu organicznego. Najszybciej rozwijającym się segmentem naszej grupy jest obszar omnichannel communication, który w ciągu 9 miesięcy roku 2017/2018 roku finansowego osiągnął 40,7 mln zł przychodów, czyli o ponad 90,0% więcej niż rok wcześniej"

skomentował Dwernicki.

W ujęciu narastającym, w ciągu 9 miesięcy roku finansowego 2017/2018, grupa osiągnęła 80 mln zł przychodów, co jest wynikiem o 55,6% lepszym r/r. Wynik EBITDA wyniósł 18,9 mln zł i był o 40,3% lepszy r/r, a wynik netto wyniósł 7,7 mln zł, co oznacza wzrost o 76,1% r/r. Uwzględniając konsolidację przejmowanych podmiotów od początku okresów sprawozdawczych, przychody wyniosłyby 85 mln zł (wzrost o 17,5% r/r), a zysk EBITDA 21,5 mln zł (wzrost o 11,4% r/r).

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości - od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta.

(ISBnews), #R22

Ostatnie wiadomości