Selvita: Centrum B+R w Krakowie będzie gotowe ok. 6 miesięcy później | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2018, 15:03

Selvita: Centrum B+R w Krakowie będzie gotowe ok. 6 miesięcy później

Selvita zakłada, że Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków, które zlokalizowane zostanie w Krakowie  będzie gotowe o maks. 6 miesięcy później wobec pierwotnego planu, tj. pod koniec 2019 roku. Spółka nie zakłada wzrostu nakładów na ten projekt, dlatego ogłosi w tym miesiącu kolejny konkurs ofert na generalnego wykonawcę, poinformował wiceprezes Bogusław Sieczkowski. 

"W pierwszym kwartale otrzymaliśmy pozwolenie na rozbudowę CRiL, ono stało się już prawomocne. W ostatnich dniach po otrzymaniu ofert od wykonawców zdecydowaliśmy się zmienić parametry konkursu, ponieważ pierwsze ofertowania znacząco odbiegały od naszych oczekiwań cenowych - było to kilkadziesiąt procent. Działamy na mocno rozgrzanym rynku budowlanym"

powiedział Sieczkowski podczas konferencji prasowej. 

Dodał, że kwoty, które zostały wpisane do umowy z Ministerstwem Rozwoju pod koniec 2016 r., zakładały co prawda zmiany na rynku budowlanym, ale "to, co się teraz dzieje, przekracza nasze oczekiwania". Dofinansowanie z MR do tego projektu wynosi 33,7 mln zł. 

"Trwają prace polegające na optymalizacjach pewnych funkcjonalności budynku - nadal z zachowaniem standardów bezpieczeństwa - które mają za zadanie zmniejszyć wycenę prac, tak by były one bliższe naszym założeniom budżetowym"

powiedział także. 

Sieczkowski wskazał, że wstrzymanie procesu ofertowania wydłuży proces oczekiwania na budynek o 3-6 miesięcy. Ponowny konkurs zostanie ogłoszony w ciągu miesiąca. 

"Jeśli mówiliśmy o początku trzeciego kwartału jako momencie, kiedy będziemy mogli wprowadzać się do budynku, to teraz mówimy o końcu 2019 r. Nie zakładamy, że koszty wzrosną. Po to wykonujemy te prace i decydujemy się na zmiany, by nie zmieniać budżetu całego projektu"

podkreślił wiceprezes.  

Sieczkowski wskazał, że do czasu oddania centrum w Krakowie do użytku część projektów będzie realizowana w drugim obiekcie - w Poznaniu. Ponadto pracownicy administracyjni Selvity zostaną przeniesieni do innego budynku. 

"Odroczenie projektu o każdy miesiąc, to x osób, które musimy umieścić w wynajmowanej powierzchni. Będziemy musieli skorzystać z pośredniego miejsca, w którym będziemy pracować do czasu oddania budynku. Część projektów przesuwamy na drugą placówkę - w Poznaniu"

powiedział wiceprezes. 

Łączna wartość I etapu projektu CBRiL wynosi 74,9 mln zł, w tym 7,5 mln zł to koszt zakupu działki (już poniesiony), 39 mln zł to kwota na budowę centrum, zaś 28,5 mln zł to środki na jego  wyposażenie. 

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews), #SLV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości