Przychody MZN Property wzrosły o 19% w I kw. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 maj 2018, 08:46

Przychody MZN Property wzrosły o 19% w I kw. 2018 r.

W I kwartale 2018 r. Grupa MZN Property wypracowała przychody na poziomie 6,0 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 19% r/r. Wysoką dynamikę wzrostu odnotował zysk netto, który wzrósł o 83% r/r i wyniósł 0,9 mln zł. Dobre wyniki to efekt umocnienia pozycji na rynku serwisów nieruchomościowych i dynamicznego rozwoju segmentu finansowego.

Grupa MZN Property konsekwentnie realizuje budowę technologicznej platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości i finansów, która docelowo będzie oferować wsparcie we wszystkich etapach poszukiwania, zawierania i finansowania transakcji nieruchomościowych. W II kwartale Grupa uruchomi platformę internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych, która będzie częścią ekosystemu OneStopShop.

„Jesteśmy usatysfakcjonowani wynikami wypracowanymi w I kwartale. W pierwszych miesiącach obecnego roku widzimy już pierwsze pozytywne efekty pracy i nakładów wykonanych w IV kwartale ubiegłego roku. Wzmocniliśmy markę Morizon, pozyskaliśmy wielu nowych użytkowników, czego efektem jest wzrost liczby sesji i pozyskanych leadów na naszym flagowym serwisie o odpowiednio 48% i 68% r/r. Efektem umocnienia pozycji rynkowej są wzrosty przychodów w segmencie nieruchomościowym. Szczególnie jesteśmy zadowoleni z solidnych wzrostów w najbardziej podstawowej części tego segmentu – tj. przychodach z ogłoszeń nieruchomości”

komentuje Jarosław Święcicki, prezes MZN Property.

W I kwartale Grupa intensywnie rozwijała segment finansowy - zarówno w obszarze dystrybucji kredytów hipotecznych przez kanał offline, jak i poprzez rozwój nowych linii biznesowych. Rozpoczęta została budowa sieci Lendi - opartej o nowoczesną, autorską technologię wspierającą sieć dystrybucji pożyczek gotówkowych. Trwały również prace nad uruchomieniem internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych, ściśle powiązanej z serwisami nieruchomościowymi Grupy.

„Jeszcze w II kwartale wprowadzimy na rynek platformę do internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych – eksperta online. Chcemy jak najbardziej uprościć ludziom skomplikowany proces poszukiwania kredytu hipotecznego i przenieść możliwie dużą część tego procesu do Internetu. Największym ułatwieniem będzie możliwość realizacji, z poziomu własnego komputera, szeregu czynności procesu kredytowego, aż do złożenia wniosku do banku. W razie potrzeby użytkownicy systemów online nadal będą mieli możliwość wsparcia w procesie przez naszą ogólnopolską naziemną sieć doradców. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku – dające najlepsze połączenie online i offline. W kolejnych kwartałach planujemy rozszerzyć portfolio usług dostępnych online również o pożyczki gotówkowe – w ten sposób jako jedyni na rynku będziemy udostępniać pełne portfolio produktów kredytowych i pożyczkowych zarówno online jak i offline”

dodaje Jarosław Święcicki.

Aktualnie segment finansowy składa się z zestawu autorskich narzędzi fintechowych, w które wyposażone są własne sieci ekspertów kredytów hipotecznych (FinPack) i kredytów gotówkowych (Lendi). W najbliższych miesiącach Spółka zamierza intensywnie rozwijać ten segment również w Internecie - poprzez platformę technologiczną - eksperta online do sprzedaży kredytów i pożyczek dla użytkownika indywidualnego. Narzędzie umożliwi w intuicyjny sposób weryfikację zdolności kredytowej, dobór odpowiedniej oferty kredytowej oraz automatyzację złożenia wniosku do banku. Spółka planuje udostępnić eksperta online dla kredytów hipotecznych w II kwartale 2018 r., a w kolejnych kwartałach również dla pożyczek gotówkowych.

W 2017 r. MZN Property poprzez Ofertę publiczną nowych akcji pozyskał finansowanie na realizacje strategii budowy OneStopShop dla rynku nieruchomości. Koncept zakłada oferowanie kompleksowych usług na wszystkich etapach procesu zakupu i sprzedaży nieruchomości. Działalność ma być prowadzona w oparciu o trzy filary: wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji.

O MZN Property

MZN Property jest właścicielem budowanej wokół serwisu Morizon.pl platformy nieruchomościowo-finansowej OneStopShop, która ułatwia użytkownikom proces transakcji na rynku nieruchomości. Platforma udostępnia funkcjonalności w zakresie sprzedaży oraz wyszukiwania i finansowania nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych ekspertów kredytowych. MZN Property jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Grupa stale współpracuje z blisko czterem tysiącami biur nieruchomości i deweloperów, rozbudowuje też własną sieć ekspertów kredytowych. Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązania dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, znacznie ułatwiające i skracające procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego. W 2017 r. Grupa rozpoczęła realizację projektu Lendi – platformy dystrybucji kredytów gotówkowych oraz oprogramowania dla pośredników gotówkowych oferującego: szybki dobór rzeczywistej oferty kredytowej, automatyczne wypełnianie wniosków oraz weryfikację decyzji kredytowej w czasie rzeczywistym.

Źródło: spółka, #MZN

Ostatnie wiadomości