Akcjonariusze Infoscanu zadecydują o przejściu na GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 cze 2018, 08:59

Akcjonariusze Infoscanu zadecydują o przejściu na GPW

Firma telemedyczna Infoscan S.A. planuje przejście na główny rynek warszawskiej giełdy. 28 czerwca w trakcie walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki zapadnie decyzja w tej kwestii. Zmianie rynku notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Przenosiny z NewConnect na GPW będą również wiązać się ze zmianą polityki rachunkowości i oparciu jej o Międzynarodowe Standardy Rachunkowości. Spółka rozpocznie publikowanie sprawozdań finansowych według zmienionych standardów po złożeniu prospektu emisyjnego do Komisji Nadzoru Finansowego. Władze Infoscanu przewidują, że dojdzie do tego w czwartym kwartale, a do samego debiutu na głównym rynku dojdzie w pierwszym kwartale 2019 roku.

„Decyzja o przejściu na główny rynek jest konsekwencją naszych wcześniejszych zapowiedzi, ale również rozwoju spółki. Infoscan dywersyfikując geograficznie i produktowo swoją działalność w ostatnich kilkunastu miesiącach znacząco zwiększył swoją wartość. Obecna kapitalizacja już pozwala nam poważnie myśleć o przejściu. Oczekujemy, że wartość spółki będzie rosła dalej wraz z realizacją kamieni milowych. Kolejnym takim będzie uzyskanie certyfikacji FDA na rynek amerykański dla urządzenia MED Recorder, czego oczekujemy w najbliższym czasie"

zapowiada Jacek Gnich, prezes Infoscan.

O spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS. Spółka planuje w 2018 r. rozpocząć działalność komercyjną w USA.

W styczniu 2012 roku firma Infoscan S.A. uzyskała certyfikat PE-EN ISO 13485:2005/AC:2007 Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych w zakresie: Projektowanie, produkcja, serwis, sprzedaż urządzeń oraz usług do rejestracji parametrów fizjologicznych pacjentów. Jednostka certyfikująca TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

Źródło: spółka, #IST

Ostatnie wiadomości