ASM Group publikuje wyniki za I kw. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 cze 2018, 11:02

ASM Group publikuje wyniki za I kw. 2018 r.

ASM Group, czołowa polska grupa kapitałowa specjalizująca się w świadczeniu kompleksowych usług outsourcingu i wsparcia sprzedaży, odnotowała prawie 50 mln zł przychodów netto w I kwartale 2018 roku co oznacza wzrost o 18,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2017 roku. EBITDA w I kwartale tego roku wyniosła 2,88 mln zł co oznacza wzrost o 14,2 proc. Zysk netto wyniósł w tym okresie 1,35 mln zł.

Największa dynamika została odnotowana w segmencie Outsourcingu Sił Sprzedaży. Przychody z tego tytułu w I kwartale 2018 r. wyniosły 8,11 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 37 proc. w porównaniu z I kwartałem 2017 roku (5,91 mln zł). Istotny wzrost został odnotowany również w dominującym segmencie grupy, czyli z tytułu Merchandisingu, który odpowiada za prawie 70 proc. przychodów grupy. Wyniosły one 33,33 mln zł w I kwartale 2018 roku, natomiast w analogicznym okresie rok wcześniej liczba ta wynosiła 26,82 mln zł. Oznacza to wzrost o ponad 24 proc.

„Pierwsze 3 miesiące 2018 roku były okresem kontynuacji obranej przez nas strategii rozwoju. Nasze najbardziej istotne segmenty, czyli merchandising oraz outsourcing sił sprzedaży po raz kolejny odnotowały dużą, dwucyfrową dynamikę wzrostu. Umocniliśmy również naszą pozycję zarówno na rynku polskim jak i włoskim"

skomentował Adam Stańczak, prezes zarządu ASM Group S.A.

W maju bieżącego roku Zarząd ASM Group S.A. poinformował o podpisaniu umowy inwestycyjnej z Funduszem Ekspansji Zagranicznej Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych zarządzany przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (dalej: „Fundusz”). Podpisanie umowy inwestycyjnej przez Zarząd ASM Group S.A. oraz Funduszem zaowocowało nabyciem przez Fundusz 49,9 % udziałów w spółce celowej, w której ASM Group S.A. posiada obecnie 50,1 % udziałów.

„Moim zdaniem największym sukcesem w tym okresie było podjęcie działań, o których Zarząd ASM Group S.A. komunikował wielokrotnie a mianowicie kontynuacja obranej strategii Grupy ASM jaką jest ekspansja zagraniczna m.in. poprzez akwizycję. Tym razem na cel wybraliśmy spółkę niemiecką działającą w krajach rynku DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Przyglądaliśmy się rynkowi niemieckiemu od jakiegoś czasu i dostrzegamy w nim ogromny potencjał. Tym bardziej cieszy nas to, że nasza inwestycja spotkała się z zainteresowaniem Funduszu"

dodał Adam Stańczak, prezes zarządu ASM Group S.A.

Pod koniec kwietnia tego roku ASM Group S.A. opublikowała wyniki finansowe za 2017 rok. Przychody netto wyniosły wówczas 189 mln zł, EBITDA – 8,28 mln zł, a zysk netto 3,87 mln zł.

O ASM Group

Grupa Kapitałowa ASM GROUP S.A. jest spółką holdingową, zarządzającą grupą kapitałową, w skład której wchodzą spółki zależne, specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Grupa prowadzi działalności na terenie Polski oraz Włoch, gdzie obsługuje ponad 600 klientów. W skład grupy kapitałowej wchodzą takie podmioty jak:

ASM Sales Force Agency Sp. z o.o. – Świadczy kompleksowe usługi wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Specjalizuje się w outsourcingu sił sprzedaży, merchandisingu, field marketingu oraz badaniach marketingowych.

Grey Matters – Jest podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z zakresu field marketingu, doradztwa sprzedaży oraz promocji sprzedaży. Główny obszar działania, w którym rozwija się spółka to międzynarodowe sieci sprzedaży z branży elektronicznej.

Gruppo Trade Service Polska Sp. z o.o. – Spółka jest wyspecjalizowana głównie w obszarze merchandisingu oraz outsourcingu sił sprzedaży.

Largo Group S.A. – Largo świadczy usługi z zakresu wsparcia sprzedaży co jest zbieżne z przedmiotem działalności Grupy Kapitałowej ASM GROUP. Jest to agencja pracy tymczasowej rekrutująca pracowników dla podmiotów handlowych w Polsce.

Trade S.p.A.– Jest kontynuatorem wieloletniej działalności spółki Gruppo Trade Service, która osiągnęła pozycję wiodącego podmiotu dostarczającego kompleksowe usługi wsparcia sprzedaży realizując głównie usługi z zakresu merchandisingu oraz field marketingu na rynku włoskim.

Financial Service Solutions Sp. z o.o. – Financial Service Solutions Sp. z o.o. zajmuje się obsługą księgową i kontrolingową m.in. dla podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej ASM GROUP.

Źródło: spółka, #ASM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości