LUG S.A. zwyciężył w 11. edycji konkursu „Złota Strona Emitenta” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 cze 2018, 09:44

LUG S.A. zwyciężył w 11. edycji konkursu „Złota Strona Emitenta”

  • To już siódme zwycięstwo LUG S.A.
  • Serwis IR LUG pokonał strony spółek małych z ryku regulowanego i NewConnect
  • Złota Strona Emitenta przyznawana jest za wysokie standardy w prowadzeniu stron internetowych i proces komunikacji spółki z inwestorami

Uroczysta ceremonia wręczenia statuetek odbyła się wieczorem 6 czerwca podczas X Kongresu Relacji Inwestorskich SEG. W tegorocznej edycji konkursu spółki rywalizowały w ramach nowo zdefiniowanych kategorii. Kapituła nagrodziła firmy w ramach dwóch klasyfikacji: najlepszy serwis IR oraz najlepsza komunikacja online. Tytuł „Najlepszy serwis relacji inwestorskich w kategorii „spółki małe”, trafił szósty raz z rządu do spółki LUG S.A. W wyścigu o tytuł Złotej Strony Emitenta LUG pokonał m.in. Ambrę S.A. oraz Spółka Centrum Nowoczesnych Technologii SA. To już 7 zwycięstwo firmy w plebiscycie.

„Każdego roku poddajemy się ocenie ekspertów i naszych inwestorów. To dla nas ważne, aby komunikaty i prezentacje jakie od nas otrzymują spełniały ich oczekiwania. Tworząc stronę relacji inwestorskich pamiętamy, że jest ona integralną częścią całego wizerunku firmy, a jej głównym celem jest budowanie zaufanie do nas jako emitenta. Mamy pełną świadomość, że informacje umieszczane na stronie internetowej spółki takie jak wyniki finansowe czy raporty wpływają na decyzję inwestycyjną akcjonariuszy.”

wyjaśnia Monika Bartoszak, dyrektor biura zarządu i komunikacji LUG S.A.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych od ponad dziesieciu lat organizuje konkurs, którego celem jest promowanie najwyższych standardów komunikacji emitentów z  inwestorami i akcjonariuszami szczególną uwagę zwracając na funkcjonalość i estetykę stron relacji inwestorskich .

„Zaczynaliśmy swoją przygodę giełdową równocześnie z powstaniem konkursu. Już wtedy wiedziałem, że notowanie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych wymaga prowadzenia przejrzystej polityki informacyjnej. Od dekady dokładamy wszelkich starań, aby nasi akcjonariusze i inwestorzy mieli pełną informację o spółce. Dziś jestem dumny i zaszczycony, że tytuł najlepszego serwisu relacji inwestorskich pozostał w naszych rękach”

komentuje wyróżnieni Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu spółki.

W tegorocznej edycji konkursu po raz pierwszy spółki walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”. Nowością było także połącznie w konkursie kategorii „małych spółek” gdzie rywalizowały firmy notowane zarówno na rynku regulowanym (nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80) jaki i spółki notowane na ASO NewConnect. W klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” ocenie poddano 35 stron internetowych, natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online” analizowano witryny i komunikację 37 spółek.

O spółce

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 26 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brasil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina, BIOT Sp. z o.o. oraz LUG Argentina SA. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. W połowie 2017 r. spółka rozpoczęła przygotowania do przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW.

Źródło: spółka, #LUG

Ostatnie wiadomości