Akcjonariusze Artifex Mundi za emisją akcji, założyciele spółki deklarują zamiar udziału w emisji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 cze 2018, 09:12

Akcjonariusze Artifex Mundi za emisją akcji, założyciele spółki deklarują zamiar udziału w emisji

Walne zgromadzenie giełdowego wydawcy oraz producenta gier przyjęło uchwałę ws. podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji do 1,397 mln akcji serii D. Akcje zostaną zaoferowane w drodze emisji prywatnej. Założyciele spółki, skupieni w mającym blisko 31 proc. udział w ogólnej liczbie głosów w Artifex Mundi Porozumieniu akcjonariuszy zapowiadają, że wezmą udział w ewentualnej emisji akcji.

„Jako zarząd cieszymy się z jednogłośnej decyzji akcjonariuszy i wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału spółki. Mając na uwadze dynamiczny rozwój naszej firmy w trzech segmentach działalności: gier HOPA, gier Premium i gier free-to-play i związane z nim zapotrzebowanie na kapitał, dofinansowanie spółki w drodze emisji akcji pozwoli nam na pełniejsze wykorzystanie potencjału wzrostu naszej firmy, z korzyścią dla wszystkich Akcjonariuszy"

komentuje Tomasz Grudziński, prezes Artifex Mundi.

Akcjonariusze spółki w uchwale upoważnili zarząd do określenia ceny emisyjnej, zobowiązując równocześnie zarząd do maksymalizacji wpływów z emisji. Objęcie akcji, zgodnie z uchwałą, ma nastąpić nie później niż do końca października 2018 r.

„Na obecnym etapie trudno jest przesądzać o harmonogramie emisji akcji. Będziemy z uwagą śledzić sytuację na rynku, w tym również kurs akcji spółki, jednakże nie będzie on najistotniejszą determinantą ceny emisyjnej nowych akcji spółki. Aktualna kapitalizacja giełdowa spółki nie odpowiada – w ocenie zarządu – jej rzeczywistej wartości, tym bardziej uwzględniając dodatkowy potencjał wygenerowany z wykorzystaniem środków pozyskanych w drodze emisji"

komentuje Tomasz Grudziński.

Grudziński, będący równocześnie założycielem i uczestnikiem porozumienia akcjonariuszy Artifex Mundi, skupiającego akcjonariuszy (w tym założycieli i członków zarządu Artifex Mundi) kontrolujących 31 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki, deklaruje w imieniu porozumienia zamiar udziału w emisji akcji.

„Jesteśmy przekonani o istotnym potencjale wzrostu Artifex Mundi i chcemy wesprzeć spółkę w jego generowaniu, biorąc udział w emisji"

deklaruje Tomasz Grudziński.

O spółce

Artifex Mundi S.A. to wiodący wydawca oraz producent gier przygodowych na świecie, obecny na rynku od 2007 r. Do tej pory spółka wprowadziła do sprzedaży ponad 70 gier, dostępnych zarówno na urządzeniach mobilnych, konsolach, jak i komputerach. Artifex Mundi jest jednym z globalnych liderów w segmencie gier typu HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), produkując i wydając tytuły własne oraz stworzone przez innych deweloperów. Wśród najbardziej znanych produkcji znajdują się serie gier: Enigmatis, Grim Legends, Time Mysteries: Inheritance, Nightmares from the Deep.

Źródło: spółka, #ART

Ostatnie wiadomości