Infoscan chce ruszyć ze sprzedażą urządzenia MED Recorder w USA i Azji w III kw. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 cze 2018, 09:24

Infoscan chce ruszyć ze sprzedażą urządzenia MED Recorder w USA i Azji w III kw.

Infoscan planuje uruchomienie sprzedaży zdalnych badań bezdechu sennego w USA i w Azji Południowo-Wschodniej w III kwartale tego roku, poinformował ISBnews prezes Jacek Gnich. W ubiegłym tygodniu władze firmy odbyły szereg spotkań w USA z przedstawicielami branży diagnostyki i leczenia bezdechu sennego.

"Wróciliśmy z największego wydarzenia na świecie poświęconej branży diagnostyki i leczenia zaburzeń oddychania podczas snu. Nasze urządzenie [MED Recorder] spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem przedstawicieli amerykańskich klinik snu. Pomimo, że zdalne urządzenia funkcjonują na rynku amerykańskim, nasze wyróżnia funkcją telemedyczna i możliwość monitorowania badania na odległość. To bardzo ważne, gdyż jak zgłaszają nam amerykańskie kliniki snu ok 15-20% badań domowych jest powtarzane, co wiąże się dużymi kosztami i złymi opiniami pacjentów. W naszym przypadku odsetek powtórzonych badan to ok. 1%" 

powiedział ISBnews Gnich.

Obecnie spółka prowadzi rozmowy z kilkoma sieciami klinik snu dotyczących testów urządzeń MED Recorder i dalszej współpracy. Dodatkowo z dwoma - Delaware Sleep Center i Clayton Sleep Institute, z którymi podpisał porozumienie o współpracy w grudniu 2017 r., przygotowuje się do drugiej fazy pilotażu. Spółka spodziewa się w najbliższym czasie uzyskania certyfikacji FDA.

"Liczymy, że badanie komercyjne rozpoczniemy w nadchodzącym kwartale. Oczywiście, do rozpoczęcia działalności potrzebujemy certyfikacji FDA. Jesteśmy w tym zakresie w stałym kontakcie z naszym amerykańskim doradcą. Z dotychczasowych interakcji z urzędem wynika, że nasza technologia jest pozytywnie oceniona, a przedłużający się okres weryfikacji to efekt wysokich standardów pracy urzędników, wiążącej się z wnikliwą analizą badań biozgodności zakończonych 26 marca, a także ekspertyz zarówno od strony medycznej jak i technologicznej. Jesteśmy spokojni w zakresie pozytywnej weryfikacji naszego wniosku"

zaznaczył prezes.

Równoległe Infoscan przygotowuje się do rozpoczęcia badań w Azji Południowo-Wschodniej. Na tych rynkach będzie działać wspólnie z MedwoRx International, z którym podpisała porozumienie 25 kwietnia br.

"Bardzo obiecująco wyglądają działania we współpracy z partnerem na rynku Azji Południowo-Wschodniej. W nawiązaniu do porozumienia z końca kwietnia przygotowujemy się w pierwszym rzędzie do wprowadzenia urządzenia na rynku filipińskim. Oprócz Filipin, za nami są już testy w Malezji i Indonezji. Na tych rynkach również będziemy prowadzić komercyjną sprzedaż. Planujemy, że pierwsze badanie zostaną wykonane w Filipinach w trzecim kwartale tego roku. Teraz jesteśmy na ostatnim etapie uzgadniania umowy regulującej współpracę w tym regionie"

podsumował Gnich.

Na 28 czerwca br. zaplanowano walne zgromadzenie, na którym akcjonariusze Infoscan mają zdecydować o przejściu na główny rynek warszawskiej giełdy z NewConnect.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

(ISBnews), #IST

Ostatnie wiadomości