Przychody MZN Property wzrosły w maju o prawie 40% r/r | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 cze 2018, 14:02

Przychody MZN Property wzrosły w maju o prawie 40% r/r

Grupa MZN Property, budująca technologiczną platformę nieruchomościowo-finansową Morizon.pl, wypracowała w maju przychody o 38,9% wyższe niż rok wcześniej. Wartość przychodów wyniosła 2.274 tys. zł, co jest jednym z najlepszych miesięcznych wyników w historii Grupy.

Grupa MZN Property konsekwentnie realizuje budowę technologicznej platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości i finansów, która docelowo będzie oferować wsparcie we wszystkich etapach poszukiwania, finansowania i zawierania transakcji nieruchomościowych oraz dostęp do szerokiej oferty produktów kredytowych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przychodów wypracowanych w maju. Osiągnęliśmy drugie najwyższe miesięczne przychody w historii Grupy, pomimo historycznie słabszego miesiąca w roku. To efekt pracy całego zespołu, która przyczyniła się do wzrostu zarówno w segmencie nieruchomościowym, jak i finansowym. Jednocześnie uruchamiamy właśnie szereg nowych projektów – takich jak franczyza finansowa Lendi, Ekspert Online czy współpraca transakcyjna z deweloperami co powinno przynieść pozytywne rezultaty w nadchodzących kwartałach”

komentuje Jarosław Święcicki, prezes MZN Property.

Grupa osiągnęła dobre wyniki sprzedaży w obu segmentach działalności – nieruchomościowym i finansowym. Wzrost wyników segmentu nieruchomościowego, to zasługa umocnienia pozycji Morizon.pl na rynku serwisów nieruchomościowych, pozyskania nowych użytkowników oraz w konsekwencji wzrostu średniego przychodu od klientów profesjonalnych.

Już w czerwcu Grupa uruchomi pierwszą w Polsce platformę internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. Będzie ona częścią ekosystemu OneStopShop i umożliwi dostęp do rzeczywistych ofert największych banków w Polsce. Platforma uprości proces kredytowy i przeniesie jego istotną część do strefy online.

O MZN Property

MZN Property jest właścicielem budowanej wokół serwisu Morizon.pl platformy nieruchomościowo-finansowej OneStopShop, która ułatwia użytkownikom proces transakcji na rynku nieruchomości. Platforma udostępnia funkcjonalności w zakresie sprzedaży oraz wyszukiwania i finansowania nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych ekspertów kredytowych. MZN Property jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Grupa stale współpracuje z blisko czterem tysiącami biur nieruchomości i deweloperów, rozbudowuje też własną sieć ekspertów kredytowych. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązania dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, znacznie ułatwiające i skracające procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego. W 2017 r. Grupa rozpoczęła realizację projektu Lendi – platformy dystrybucji kredytów gotówkowych oraz oprogramowania dla pośredników gotówkowych oferującego: szybki dobór rzeczywistej oferty kredytowej, automatyczne wypełnianie wniosków oraz weryfikację decyzji kredytowej w czasie rzeczywistym.

Źródło: spółka, #MZN

Ostatnie wiadomości