ALTA ma umowę na plan komercjalizacji terenów w Konstancinie i wchodzi w nowy etap rozwoju | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 cze 2018, 16:56

ALTA ma umowę na plan komercjalizacji terenów w Konstancinie i wchodzi w nowy etap rozwoju

Spółka ALTA, podpisała wstępną umowę na opracowanie planu komercjalizacji poprzemysłowych terenów w Konstancinie Jeziornej. Celem jest wsparcie właściciela tych gruntów – Metsä Tissue Poland – w uzyskaniu jak najlepszej ceny przy sprzedaży terenu. Tym samym ALTA rozpoczyna realizację nowej strategii Spółki, przedstawionej w maju br.

ALTA i Metsä Tissue Poland zawarły porozumienie, na mocy którego ALTA opracuje plan zagospodarowania terenów w Konstancinie Jeziornej przeznaczonych do sprzedaży przez firmę Metsä Tissue. Celem jest pełne wykorzystanie potencjału tego obszaru i wypracowanie koncepcji cieszącej się akceptacją i zaufaniem wszystkich zainteresowanych stron – w tym władz miasta, mieszkańców oraz potencjalnych inwestorów i deweloperów. ALTA będzie również odpowiedzialna za wskazanie potencjalnych inwestorów i rekomendacje dotyczące podziału gruntów, tak by mogły one zostać zaoferowane optymalnie dobranej grupie kupujących.

Zamierzamy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenia zdobyte podczas projektowania od podstaw nowej dzielnicy Siewierz Jeziorna. Dzięki temu wiemy, w jaki sposób planować wykorzystanie terenów pod zabudowę, by maksymalizować ich wartość. Znamy potrzeby deweloperów, rozumiemy mechanizmy, dzięki którym różni inwestorzy mogą z powodzeniem realizować inwestycje na sąsiadujących ze sobą obszarach. Mamy też doświadczenia z rewitalizacją obszarów typu brownfield – taki był nasz pierwszy projekt Modena w Poznaniu czy kolejny w Środzie Wielkopolskiej

powiedział Robert Jacek Moritz, prezes ALTA S.A.

W 2012 r. Metsä Tissue Poland, czołowy europejski producent papierów higienicznych oraz papierowych wyrobów do pieczenia i przyrządzania potraw, zdecydował o zakończeniu produkcji w podwarszawskim Konstancinie Jeziornie. Tereny, na których prowadzono wcześniej działalność, przeznaczono na sprzedaż.

Nowa strategia na lata 2018-2022

Zarząd ALTA opracował nową strategię na lata 2018-2022. Kluczowymi obszarami aktywności Spółki staną się współinwestowanie w projekty rewitalizacji i planowania obszarów miejskich, zarządzanie takimi projektami, jak też inspirowanie do inwestycji i inwestowanie w szeroko pojęte obszary zaspokajania potrzeb mieszkańców miast – zarówno technologiczne (smart city), jak i socjalne (sharing economy). Jednocześnie ALTA kontynuuje budowę Siewierza Jeziornej i sprzedaje pozostałe nieruchomości TUP Property.

Zarząd ALTA deklaruje, że w każdym z projektów Spółka w pierwszej kolejności rozważać będzie wpływ podejmowanych przedsięwzięć na społeczeństwo i środowisko.

Źródło: Spółka, #AAT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości