North Coast wypłaci inwestorom dywidendę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 cze 2018, 11:28

North Coast wypłaci inwestorom dywidendę

North Coast po ośmiu latach przerwy wypłaci swoim akcjonariuszom dywidendę w wysokości 0,2 zł na akcję. Zarząd North Coast podkreśla, że spółka jest w coraz lepszej kondycji finansowej i oczekuje dalszej poprawy wyników.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy North Coast zatwierdziło wypłatę dywidendy w wysokości 0,2 zł na akcję. To oznacza stopę dywidendy na poziomie blisko 5%. Dniem dywidendy ustalony został 10 lipca, a jej wypłata nastąpi 31 lipca 2018 roku.

„W tym roku, po ośmioletniej przerwie, podzielimy się z akcjonariuszami wypracowanym zyskiem. To efekt zwiększania dostaw do naszych obecnych i nowych klientów oraz systematycznej poprawy wyników finansowych”

powiedział Maciej Stróżyk, członek zarządu North Coast S.A.

Spółka North Coast w 2017 r. na poziomie jednostkowym uzyskała ponad 6 mln zł zysku netto. Dla porównania w poprzednim roku było to zaledwie 54 tys. zł. Zdecydowana większość, bo około 5,7 mln zł z ubiegłorocznego zysku netto zostanie przeznaczone na pokrycie straty z lat poprzednich.

„Pozwoli nam to na odbudowanie naszej struktury kapitałów i znaczną poprawę kondycji finansowej przedsiębiorstwa. W efekcie pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój przy większym bezpieczeństwie finansowania spółki” 

podkreślił Maciej Stróżyk.

Poprawa wyników kontynuowana była również w pierwszym kwartale br. W tym okresie spółka North Coast zwiększyła jednostkowe przychody o 23% do blisko 33 mln zł, a jednostkowy zysk netto o 27% do 1,3 mln zł. Wzrost sprzedaży został osiągnięty na wszystkich obsługiwanych rynkach. Z tego na rynku polskim dynamika wyniosła 22%, na rynku czeskim 37%, węgierskim 49% i słowackim 4%. North Coast specjalizuje się w dystrybucji wysokogatunkowych produktów spożywczych (pochodzących głównie z Włoch) wytwarzanych przez producentów, z których wielu znanych jest na całym świecie.

O spółce

Firma North Coast została założona w 1992 roku. Siedziba spółki znajduje się w Pruszkowie pod Warszawą, gdzie również zlokalizowany jest główny magazyn. Od początku działalności North Coast S.A. specjalizuje się w dystrybucji wysokogatunkowych produktów spożywczych pochodzących głównie z Włoch. W portfelu produktów North Coast można znaleźć m.in. produkty suche (np. oliwa z oliwek, makaron, ryż), produkty świeże (np. włoskie sery, nadziewany makaron czy desery), produkty mrożone (np. różnego rodzaju makarony, przepyszne włoskie desery), napoje (kawa, woda, wino) oraz profesjonalne ekspresy do kawy i osprzęt. W chwili obecnej firma importuje do Polski produkty wytwarzane przez ponad 70 czołowych producentów markowych wyrobów spożywczych. Dzięki dobrze rozmieszczonym magazynom, North Coast dociera do klientów w całej Polsce. Wśród nich znajdują się sklepy wielkopowierzchniowe, tzw. nowoczesna dystrybucja, sieci sklepów delikatesowych, niezależne sklepy detaliczne oraz klienci rynku HoReCa. Od 2015 roku North Coast S.A. weszła do Grupy Nuova Castelli, jednego z największych producentów i eksporterów włoskich serów, aby połączyć siły i wspólnie budować pozycję lidera i eksperta propagującego włoską tradycję kulinarną na polskim rynku.

Źródło: spółka, #NCT

Ostatnie wiadomości