Grupa Kęty szacuje ok. 65 mln zł zysku netto, 117 mln zł EBITDA w II kw. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 cze 2018, 10:52

Grupa Kęty szacuje ok. 65 mln zł zysku netto, 117 mln zł EBITDA w II kw.

Grupa Kęty szacuje, że w II kw. 2018 roku osiągnęła wstępnie ok. 65 mln zł zysku netto, tj. na poziomie porównywalnym z ub. roku, przy przychodach wysokości 735 mln zł i zysku EBITDA na poziomie 117 mln zł, podały Kęty. 

"Szacowany skonsolidowany zysk netto kwartału wyniesie ok. 65 mln zł., czyli na poziomie porównywalnym do zeszłorocznego"

czytamy w komunikacie. 

"Według szacunków zarządu skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągną poziom 735 mln zł (wzrost o 11%) a skonsolidowany zysk operacyjny kwartału wzrośnie z 81,4 mln zł w zeszłym roku do ok. 87 mln zł (+7%) w roku bieżącym. Skonsolidowany zysk na poziomie EBITDA (zysk operacyjny bez uwzględnienia amortyzacji) wzrośnie z 111 mln zł w zeszłym roku do 117 mln zł (+5%)"

czytamy dalej. 

W poszczególnych segmentach grupy kapitałowej szacowany wzrost sprzedaży będzie kształtował się w następujący sposób: 

  • Segment Wyrobów Wyciskanych - wzrost o 6%
  • Segment Systemów Aluminiowych - wzrost o 10%
  • Segment Opakowań Giętkich - wzrost o 15%. 

"Pomimo zawirowań na rynku aluminium, spowodowanych wprowadzeniem przez USA ceł importowych na aluminium i półprodukty z aluminium oraz amerykańskimi sankcjami nałożonymi na firmę Rusal, popyt w drugim kwartale utrzymał się na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu moce produkcyjne przez cały czas wykorzystane są blisko poziomów maksymalnych, co ma przełożenie na osiągane przez segmenty wyniki"

czytamy także. 

Spółka podała, że saldo działalności finansowej w kwartale (koszty odsetek, różnice kursowe na wycenie pozycji bilansowych, w tym kredytów walutowych) będzie miało wynik ujemny i wyniesie ok. 6 mln zł, (w drugim kwartale 2017 roku saldo wyniosło -1,6 mln zł).

Na koniec kwartału dług netto grupy kapitałowej osiągnie według szacunków wartość ok. 630 mln zł, a więc będzie o ok. 50 mln zł wyższy (+8%) niż zanotowany na koniec pierwszego kwartału 2018, podano także. 

Powyższa prognoza została przygotowana w oparciu o założenia, wg których w II kw. br. średni kurs EUR/PLN wyniesie 4,25 (wzrost o 1% r/r), średni kurs USD/PLN wyniesie 3,85% (spadek o 7% r/r), zaś średnia cena aluminium 3M sięgnie 2260 USD/t (wzrost o 18% r/r)

 Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2017 r. miała 2,66 mld zł skonsolidowanych przychodów. 

(ISBnews), #KTY

Ostatnie wiadomości