Master Pharm wypłaci dywidendę za 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 cze 2018, 08:51

Master Pharm wypłaci dywidendę za 2017 r.

Dywidendę w wysokości 0,26 zł za akcję otrzymają akcjonariusze Master Pharm, łódzkiego producenta suplementów diety i środków wspomagających zdrowie.

Decyzja o podziale zysku za ubiegły rok zapadła uchwałą ZWZ, które odbyło się 25 czerwca. Na wypłatę dywidendy przeznaczono 5.590.000 zł, czyli 91% wyniku za 2017 r. Pozostała część zysku, 573.820,25 zł, zasili kapitał rezerwowy spółki.

Dywidendą objętych jest 21.500.000 szt. akcji Master Pharm S.A. Na jeden walor z tytułu wypłaty dywidendy przypada kwota 0,26 zł. Stopa dywidendy wynosi 6,77% (wg. kursu zamknięcia z dnia 22 czerwca).

„Od kilku lat odnotowujemy stabilne zyski, którymi chętnie dzielimy się z akcjonariuszami i na ten moment nie zakładamy, by miało to ulec zmianie. Decyzję o rekomendacji i wypłacie dywidendy zawsze rozważamy w kontekście kondycji całej Grupy Master Pharm, która obecnie jest bardzo dobra. Wykazujemy rosnącą sprzedaż i zakładamy utrzymanie dwucyfrowej dynamiki wzrostu. Rynek jest bardzo perspektywiczny i uważam, że wiemy, jak to wykorzystać"

skomentował Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm S.A.

Dzień dywidendy wyznaczono na 3 lipca, natomiast dzień wypłaty na 18 lipca 2018 r.

Walne zgromadzenie zatwierdziło sprawozdania spółki oraz skwitowało zarząd i radę nadzorczą spółki za wykonywanie obowiązków w 2017 roku, a także wybrało radę nadzorczą na kolejną kadencję w dotychczasowym składzie.

Grupa Master Pharm

Głównym obszarem działalności Grupy Kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej. Za pion produkcyjny odpowiadają Master Pharm S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Grokam GBL z siedzibą w Mielcu. Grupa zajmuje się również dystrybucją suplementów diety pod marką własną, realizowaną przez warszawską spółkę Avet Pharma. Od 28 kwietnia 2016 r. Master Pharm S.A. notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: spółka, #MPH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości