Excellence rozważa przejście na rynek główny GPW, jest to możliwe w 2019 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 cze 2018, 14:18

Excellence rozważa przejście na rynek główny GPW, jest to możliwe w 2019 r.

Excellence myśli o przejściu na rynek główny GPW z NewConnect z emisją akcji, poinformowali członkowie zarządu. Według nich, mogłoby się to stać w przyszłym roku. 

"Jest taki plan, myślimy o tym"

powiedział prezes Dariusz Polinceusz podczas spotkania z dziennikarzami, pytany o przejście spółki na główny rynek notowań. 

"Możemy mówić o przyszłym roku"

wskazał dyrektor finansowy Dariusz Borowski, dodając, że zmianie rynku notowań towarzyszyłaby emisja akcji.

Według zarządu, przed spółką są także decyzje o rozwoju mocy produkcyjnych, w perspektywie 3-5 lat.

"W granicach 5 lat, przy dynamice sprzedaży sprzed roku, a patrząc na obecną dynamikę - nawet w ciągu 3 lat możemy dojść do maksimum możliwości naszego zakładu. W rachubę wchodzą akwizycje albo budowa drugiego zakładu"

powiedział prezes.

Podkreślił, że będzie to konieczne nawet pomimo rozwoju obecnego zakładu, w którym spółka planuje m.in. inwestycje w automatyzację produkcji. Poinformował też, że capex Excellence na ten rok to ponad 1 mln zł, z czego ok. połowa została wydatkowana w I kw. br.

Spółka ocenia, że w przypadku wyboru drogi rozwoju przez akwizycje będzie mogła znaleźć atrakcyjne cele przejęć w Polsce. Najbardziej interesującym celem byłaby spółka zasobna w surowce.

"Należałoby iść w kierunku producentów zasobnych w surowiec. Dobra baza surowcowa byłaby mocno brana pod uwagę przy akwizycji"

podkreślił Polinceusz.

Oecnie spółka chce się koncentrować na rozwoju sprzedaży pod swoimi markami i sprzedaży produktów ekologicznych (BIO).

"25% sprzedaży to są nasze brandy, łącznie z BIO, a 75% marki własne sieci handlowych. Stopniowo chcemy zwiększać udział naszych"

powiedział Borowski.

Spółka widzi też duży potencjał na rynku BIO, który może wpłynąć na poprawę marż.

"Po I kw. widzimy, że przychody rosną ok. 20% r/r, marżowość jest podobna, ale jeśli będziemy zwiększać udział BIO, to marża powinna rosnąć"

podkreślił dyrektor finansowy.

Poinformował też, że celem spółki w najbliższych latach jest wzrost wyników w tempie dwucyfrowym.

Excellence jest także obecne na rynkach zagranicznych.

"Mamy ok. 4% sprzedaży eksportowej. Biorąc pod uwagę, że intensywniej zajmujemy się eksportem od ponad roku, to jest dobry wynik"

powiedział prezes.

Wśród największych rynków eksportowych spółka wymienia USA, Holandię i Ukrainę. Kraje, w których chciałaby zaistnieć w przyszłości to przede wszystkim Kanada i inne państwa Europy Zachodniej, poinformował też Polinceusz.
 
Excellence to producent syropów owocowych i barmańskich, notowany na NewConnect od 2014 r. Ma ok. 24% udziału w krajowym rynku syropowym. W 2017 r. miał 40 mln zł przychodów.

(ISBnews), #EXC

Ostatnie wiadomości