GPW planuje utworzenie rynku Private Market opartego o Blockchain | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 cze 2018, 14:31

GPW planuje utworzenie rynku Private Market opartego o Blockchain

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) planuje stworzenie rynku Private Market opartego o Blockchain, poinformował Michał Piątek z GPW.

"Planowany przez nas rynek GPW Private Market będzie oparty na Blockchain"

powiedział Piątek podczas prezentacji strategii #GPW2022.

Według jego słów, giełda liczy w efekcie na wzrost rynku venture capital (VC), a spółka GPW Ventures ma obniżyć ryzyko inwestycyjne i zapewni generowanie wysokiej stopy zwrotu z inwestycji w młode spółki. GPW planuje również współpracę z instytucjami publicznego wsparcia działającymi na rynku startupów. 

Giełda, w ramach nowych inicjatyw strategicznych, przewiduje także utworzenie platformy GPW Private Market, łączącej spółki poszukujące kapitału z inwestorami na rynku niepublicznym.

GPW zakłada utworzenie spółki GPW Ventures, która zainwestuje w fundusze venture capital (VC) jako inwestor pasywny, co ma być zachętą dla funduszy VC do wychodzenia z inwestycji przez rynek publiczny. 

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews), #GPW

Ostatnie wiadomości