Cherrypick Games planuje premierę gry Crime Stories na I kw. 2019 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 lip 2018, 12:03

Cherrypick Games planuje premierę gry Crime Stories na I kw. 2019 r.

Do zespołu Cherrypick Games dołączy znana pisarka, Lisa Brunette, która pomoże opracować grę visual novel: Crime Stories. Premiera gry planowana jest w I kwartale 2019 roku. Wcześniej, przez kilka miesięcy, projekt będzie testowany w soft-launch.

Visual novel to gatunek, który w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność wśród kobiet korzystających z urządzeń mobilnych. To właśnie tej grupie odbiorców, zgodnie z przyjętą strategią, Cherrypick Games dedykuje portfolio swoich produktów. W najnowszej grze studia – Crime Stories – gracze wezmą udział w wielu zagadkowych śledztwach, które przepełnione będą zaskakującymi zwrotami akcji, interesującymi lokacjami, a także barwnymi postaciami. Twórcy gry zaplanowali m.in. mroczne thrillery, kryminały pełne tajemniczych historii, w których pojawią się również wątki romantyczne. Każdy wybór dokonany przez gracza będzie miał wpływ na zakończenie fabuły i może doprowadzić zarówno do happy endu, jak również do katastrofy. 

„ W odróżnieniu od filmów czy seriali użytkownik nie pozostaje pasywnym odbiorcą lecz współtworzy scenariusz. Podejmuje wybory, od których zależne są losy bohaterów historii, co czyni część narracyjną kluczowym aspektem procesu produkcyjnego. Jedna historia przeplata się z kolejną i stawia przed graczami nowe, często zaskakujące i nieoczywiste wybory. Aby sprostać oczekiwaniom graczy zaprosiliśmy do współpracy Lisę Brunette, czołowego pisarza w sektorze gier, która oprócz tradycyjnych serii książek, ma na swoim koncie także powieści z gatunku visual novel. Lisa współpracowała m.in. z Pixelberry Studios w jej popularnej grze Choices, którą porównujemy do Crime Stories. Pracowała również dla Nintendo, Cat Daddy Games, Take Two Interactive i Big Fish Games, największego na świecie wydawcy gier typu casual"

poinformował Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Lisa Brunette to wielokrotnie nagradzana autorka, projektantka gier i powieściopisarka. Jej kreacje do gier obejmują setki tytułów, które mają odbiorców na całym świecie. W roku akademickim 2018/2019 była profesorem wizytującym na Webster University, gdzie wykładała przedmioty z kategorii gier i ich tworzenia. Ponadto gościnnie wykładała m.in na University of Florida Digital Worlds Institute oraz Seattle University.

„Jako fanka hitowej gry Cherrypick Games – My Hospital – byłam bardzo podekscytowana, kiedy okazało się, że spółka chce nawiązać ze mną współpracę przy Crime Stories. Nasze wizje na ten projekt są bardzo podobne, chcemy dostarczyć grupie dojrzałych kobiet fascynujące historie, oparte na wyborze"

powiedziała Lisa Brunette.

„Bardzo się cieszymy, że udało nam się zaangażować tak doświadczoną osobę do rozwijania narracji naszej gry. Sukces jej niezależnej powieści wizualnej Sender Unknown oraz jej pracy nad Choices są najlepszą rekomendacją dla umiejętności Lisy. Wierzymy, że nasza współpraca zaowocuje stworzeniem hitu zgodnego z wiodącymi grami na rynku"

dodał Marcin Kwasnica.

Lisa Brunette będzie kluczowym, ale nie jedynym autorem narracji w Crime Stories. Studio pozyskało do współpracy kilku doświadczonych pisarzy, którzy również napiszą swoje powieści do gry.

Premiera Crime Stories planowana jest w I kwartale 2019 roku. W czerwcu premierę miał pierwszy z czterech tegorocznych tytułów zapowiedzianych przez Cherrypick Games – MatchUp Friends. Studio pracuje aktualnie nad nowymi projektami, które dedykuje kobietom: My Beauty Spa: Stars & Stories – najważniejszy tegoroczny tytuł studia oraz Project Fame. W lipcu zostaną wprowadzone do fazy soft-launch.

O spółce

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Hospital, Touchdown Hero i Auctioneer. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 14 mln pobrań.

Źródło: spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości