Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. wypłaci 0,06 zł dywidendy na akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 lip 2018, 11:12

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. wypłaci 0,06 zł dywidendy na akcję

­Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od maja 2015 r., wypłaci dywidendę w wysokości 0,06 zł na akcję z zysku wypracowanego w 2017 r. Emitent kontynuuje prowadzoną w ostatnich latach politykę dywidendową, przewidującą coroczne dzielenie się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami.

Akcjonariusze spółki podczas jej ZWZA w dniu 26.06.2018 r. podjęli uchwałę o wypłacie dywidendy z zysku wypracowanego w 2018 r. w kwocie 0,06 zł na akcję. Dzień dywidendy został ustalony na 30.07.2018 r. Natomiast jej wypłata nastąpi w dniu 13.08.2018 r. Emitent przeznaczy na ten cel blisko 593 tys. zł, czyli ponad 64% zysku netto osiągniętego w poprzednim roku. Pozostała kwota zysku netto, a więc ponad 332 tys. zł trafi na kapitał zakładowy. W 2017 r. spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 0,04 zł na akcję, a rok wcześniej 0,03 zł na akcję. Polityka dywidendowa zakładająca dzielenie się co roku przez emitenta wypracowywanym zyskiem jest ważnym elementem jego długoterminowej strategii rozwoju.

„Spółka prowadzi politykę dzielenia się zyskami z akcjonariuszami i ma to być w naszej opinii znacząca wartość dla inwestorów. Każdy inwestor będący już w spółce lub rozważający inwestycję powinien w kalkulacji swoich działań brać pod uwagę cele spółki, czyli zbudowanie stabilnego akcjonariatu czerpiącego profity kapitałowe z ciągłego rozwoju organizacji. Liczymy, że dzięki takiej strategii spółka będzie na rynku postrzegana jako podmiot dający gwarancję zrównoważonych dochodów”

komentuje Remigiusz Brzeziński, prezes zarządu spółki Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A.

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. osiągnęła w 2017 r. zysk netto na poziomie jednostkowym w kwocie 925 tys. zł wobec 515 tys. rok wcześniej, a jej całkowite przychody wyniosły w 2017 r. ponad 6.825 tys. zł. Spółka także na poziomie skonsolidowanym zanotowała mocny wzrost zysku netto w 2017 r. i wyniósł on 871 tys. zł.

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. zakończyła 1 kw. 2018 r. jednostkowym zyskiem netto w wysokości 191 tys. zł przy łącznych przychodach przekraczających 1.583 tys. zł. Skonsolidowany zysk netto spółki w pierwszym kwartale 2018 r. sięgnął 187 tys. zł. W czerwcu br. emitent podpisał umowy z podmiotem - sprzedawcą energii, na obsługę procesu dochodzenia kar umownych na drodze sądowej i komorniczej oraz na obsługę procesu dochodzenia należności z tytułu dostaw energii na drodze sądowej i komorniczej.

O spółce

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm z zakresu windykacji i zarządzania wierzytelnościami z sektora B2B. Podstawowym celem emitenta jest szybkie oraz skuteczne odzyskiwanie należności dla jego klientów. Spółka posiada elastyczną ofertę dla przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz dla innych podmiotów gospodarczych. Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. jest notowana na rynku NewConnect od maja 2015 r., a od września 2016 należy do segmentu NC Focus.

Źródło: spółka, #KPI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości