Archicom sprzedał 389 lokali w II kw. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 lip 2018, 08:47

Archicom sprzedał 389 lokali w II kw. 2018 r.

Grupa Archicom sprzedała w drugim kwartale 2018 r. 389 lokali, czyli o 66% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. W całym pierwszym półroczu sprzedaż uplasowała się na podobnym poziomie co w ubiegłym roku.

„W całym pierwszym półroczu sprzedaliśmy 646 lokali. Naszym celem jest dostosowanie oferty do oczekiwań klientów, dlatego w najbliższych miesiącach planujemy rozpoczęcie sprzedaży kolejnych projektów. Pozwoli to naszym klientom na komfort wyboru lokali w topowych lokalizacjach, a tym samym będzie miało pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe w drugim półroczu. Wkrótce rozpoczniemy sprzedaż między innymi zupełnie nowych inwestycji we Wrocławiu oraz w Krakowie. W drugim półroczu kolejne budynki z naszej oferty wkroczą w zaawansowaną fazę budowy, co oznacza większe zainteresowanie klientów, którzy chętniej decydują się na gotowe mieszkania"

mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes Zarządu Archicom.

„Projekty Archicomu cieszą się bardzo dobrą renomą na rynku, dzięki czemu klienci byli w stanie zaakceptować nieco wyższe ceny wynikające z rosnących kosztów budowy i zdecydować się na zakup zarówno na własne potrzeby, jak i w celach inwestycyjnych. Popytowi sprzyja nadal dobra koniunktura rynkowa"

dodaje prezes.

W drugim kwartale 2018 r. klienci najchętniej wybierali mieszkania we Wrocławiu na osiedlach społecznych Olimpia Port, Cztery Pory Roku i Browarach Wrocławskich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także inwestycja Przylesie Marcelin w Poznaniu oraz gotowe do odbioru mieszkania na Osiedlu Łąkowa w Łodzi.

Oferta mieszkaniowa Grupy to obecnie blisko 2.000 lokali dostępnych w kilkunastu projektach mieszkaniowych we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz Trójmieście. W pierwszym półroczu Archicom wprowadził do oferty 834 lokale w kolejnych etapach osiedli Browary Wrocławskie, Cztery Pory Roku, Forma, Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu oraz na inwestycji Przylesie Marcelin w Poznaniu. Zabezpieczone przez Grupę grunty pozwalają na budowę ponad 5.700 mieszkań.

Realizowany przez Archicom, pierwszy budynek biurowy zlokalizowanej w centrum Wrocławia inwestycji City Forum otrzymał renomowany certyfikat LEED na poziomie Gold przyznawany przez międzynarodową firmę U.S. Green Building Council. Budynek powstaje zgodnie z normami zrównoważonego budownictwa i posiada wiele rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych przygotowanych z myślą o przyszłych użytkownikach i najemcach. City One oferujący łącznie ponad 12 tys. mkw. biur i usług, będzie gotowy już w marcu 2019 r.

Grupa Archicom

Grupa Archicom, obecna na rynku od ponad 30 lat, zrealizowała już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce.

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu stała się ogólnopolskim deweloperem realizującym projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Pozwoli to na przyspieszenie planowanego rozwoju na najważniejszych rynkach mieszkaniowych w Polsce. Grupa ma zabezpieczone grunty pozwalające na realizację kolejnych projektów i planuje zintensyfikowanie działań mających na celu zapewnienie klientom zdywersyfikowanej oferty na wszystkich rynkach działalności.

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 r.

Źródło: spółka, #ARH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości