MedApp i Future Processing rozpoczynają współpracę dot. CarnaLife | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lip 2018, 10:35

MedApp i Future Processing rozpoczynają współpracę dot. CarnaLife

W ramach podpisanego listu intencyjnego, specjaliści spółki MedApp i Future Processing będą wspólnie pracować m.in. nad rozbudową analitycznego systemu telemedycznego CarnaLife, który rozpoznaje aktualnie ponad 20 nieprawidłowości w sygnałach EKG.

Współpraca będzie dotyczyć także symulacji i wizualizacji standardowych danych klinicznych oraz zwiększenia możliwości obrazowania 3D i 4D w medycynie. Spółki koncentrują się na rozwiązaniach dedykowanych kardiologii i onkologii.

„Zarówno Future Processing, jak i MedApp ma duże doświadczenie w pracy nad innowacyjnym oprogramowaniem, które wspiera lekarzy w ich codziennej pracy i procesie diagnostycznym. Liczymy, że połączone siły obu podmiotów, a w efekcie osiągnięty w ten sposób efekt synergii pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej i efektywniej"

komentuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

„Z pomocą medycynie przychodzą innowacyjne rozwiązania łączące dwa światy – inżynierów i lekarzy. Future Processing pracuje nad nowoczesnymi systemami wspierającymi wykrywanie zmian chorobowych oraz skracającymi czas postawienia diagnozy, a także zwiększającymi możliwości obrazowania medycznego. Opracowane technologie pozwalają na zautomatyzowanie analizy dużej ilość danych, jakich człowiek nie jest w stanie przetworzyć oraz wyodrębnienie informacji, których nie dostrzega ludzkie oko"

wskazuje Szymon Janota, Business Unit Managing Director w Future Processing.

Funkcjonalność systemu CarnaLife została już sprawdzona w warunkach naturalnych, na salach operacyjnych wielu szpitali i klinik. W kwietniu tego roku dokonano zabiegu implantacji układu resynchronizującego z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. W czasie zabiegu użyto gogli Hololens i aplikacjI MedApp. W trakcie zabiegu operator miał możliwość obserwacji hologramu - wizualizacji trójwymiarowej układu żylnego pacjenta, co usprawniło proces wprowadzenia elektrod układu CRT-D. Także w kwietniu bieżącego roku wykonano zabieg leczenia ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD (Atrial Septal Defect) oraz zabieg korekty w przypadku pacjentki z rekoarktacją aorty. Podczas operacji, które zostały przeprowadzone w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala MSWiA w Rzeszowie, wykorzystano możliwości CarnaLife Holo i druku 3D.

Jedną z gałęzi działalności Future Processing jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży medycznej. Przedsiębiorstwo ma ponad 10-letnie doświadczenie w opracowywaniu oprogramowania IT wspierającego obrazowanie medyczne. Firma od lat rozwija kompetencje z zakresu uczenia maszynowego, dzięki czemu obecnie pracują dla niej doświadczeni specjaliści z tego obszaru, którzy w swojej pracy łączą kompetencje akademickie z umiejętnościami technologicznymi.

Inżynierowie Future Processing stworzyli oprogramowanie wspomagające diagnozę zmian nowotworowych w mózgu. Przeprowadza ono – w czasie rzeczywistym – automatyczną analizę obrazów medycznych, pochodzących z badania rezonansem magnetycznym po wzmocnieniu kontrastowym. W ten sposób zdecydowanie przyspiesza i ułatwia dostrzeżenie trudnych diagnostycznie zmian.

Eksperci Future Processing pracowali także nad zaawansowanymi systemami do fluoroskopii, angiografii, diagnostyki nowotworowej oraz statystycznej analizy obrazów medycznych dla brytyjskiej firmy Cambridge Computed Imaging Ltd. (CCI). CCI zajmuje się dostarczaniem rozwiązań wspomagających diagnostykę kliniczną. W ramach tej współpracy rozwijana jest aplikacja TexRAD, umożliwiająca ekstrakcję i analizę cech teksturalnych obrazów medycznych (np. CT, MR czy PET). Dodatkowe informacje otrzymane z systemu TexRAD mogą pomagać lekarzom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji, na przykład poprzez lepsze i skuteczniejsze prognozowanie i diagnostykę, by zapewnić im najodpowiedniejszy sposób leczenia. System TexRAD udowodnił już swoją wartość w badaniach medycznych i stosowany jest w szeregu badań, które są publikowane w prestiżowych czasopismach naukowych.

MedApp oraz Future Processing są bohaterami raportu Polityka Insight, gdzie w formie case study zaprezentowano firmy rozwijające się w obszarze AI (sztucznej inteligencji). Raport
do pobrania jest tu: http://bit.ly/raport_po_polsku.

O MedApp

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie - telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny CarnaLife, skierowany do pacjentów, lekarzy i placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA oraz kraje Bliskiego Wschodu.

O Future Processing

Future Processing to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo informatyczne wytwarzające specjalistyczne oprogramowanie komputerowe na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Rozwiązywanie problemów biznesowych za pomocą oprogramowania jest głównym celem i centralną częścią działalności firmy.

Główna siedziba Future Processing znajduje się w Gliwicach. Firma została założona w 2000 r. przez Jarosława Czaję (CEO). Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 900 osób. Są wśród nich między innymi inżynierowie oprogramowania, inżynierowie jakości oprogramowania, naukowcy, analitycy biznesowi. Misją Future Processing jest zmienianie świata na lepsze i bycie społecznie odpowiedzialnym poprzez dostarczanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań. W ramach kampanii Better Future, która przebiega pod hasłem „Sztuczna inteligencja kluczem do lepszej przyszłości” powstała m.in. platforma edukacyjna , na której firmowi eksperci, mogący pochwalić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, dzielą się doświadczeniem w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Źródło: spółka, #MDA

Ostatnie wiadomości