Walne zgromadzenie TXM za emisją akcji i obligacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 lip 2018, 16:09

Walne zgromadzenie TXM za emisją akcji i obligacji

Walne zgromadzenie TXM Textilmarket, polskiej sieci dyskontów odzieżowych, podjęło decyzję o emisji akcji serii G oraz emisji obligacji serii A zamiennych na akcję. Będą one w pierwszej kolejności skierowane do wszystkich obecnych akcjonariuszy TXM. Wcześniej, główni akcjonariusze, czyli Redan oraz 21 Concordia zapowiedziały udział w emisji akcji oraz objęcie oferowanych obligacji za łączną kwotę min. 25 mln zł. Planowane dokapitalizowanie spółki ma na celu przyspieszenie realizacji planu naprawczego. Cena emisyjna nowych akcji, jak i konwersji obligacji wyniesie 2zł za akcję.

„Podjęte dziś uchwały umożliwią nam przyspieszenie tempa działań naprawczych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż główni akcjonariusze popierają naszą wizję i wyrażają zainteresowanie wsparciem finansowym spółki. Oprócz Redanu i 21 Concordia rozmawiamy również z innymi podmiotami odnośnie udziału w planowanej emisji i mamy podstawy sądzić, że skutecznie sfinalizujemy część z tych rozmów"

mówi Marcin Gregorowicz, prezes zarządu TXM S.A.

TXM zadecydował o wyemitowaniu maksymalnie 4.287.999 nowych akcji serii G, a także uchwalił kapitał warunkowy w postaci emisji obligacji zamiennych serii A, który będzie mógł być wykorzystany do konwersji obligacji na maksymalnie 10.500.000 akcji serii H. Zgodnie z projektami uchwał na NWZA, pomimo wyłączenia prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy zarówno akcje, jak i obligacje zamienne zostaną w pierwszej kolejności skierowane do aktywnych akcjonariuszy, którzy byli obecni na NWZA. Zarówno Redan oraz 21 Concordia zadeklarowały udział w emisji, widząc szansę na szybszą poprawę wyników spółki.

Jednocześnie NWZA zmieniło dotychczasowe brzmienie uchwały o udzieleniu zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w granicach kapitału docelowego – z kwoty nie większej niż 50,16 mln zł do kwoty nie większej niż 10 mln zł.

„Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy – emisja w całości wzmocni nasz kapitał obrotowy, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie m.in. na naszą współpracę z naszymi partnerami handlowymi i moce zakupowe. Jednocześnie prowadzimy negocjacje z bankami ws. warunków utrzymania finansowania na niezmniejszonym poziomie"

dodaje Marcin Łużniak, wiceprezes zarządu TXM, dyrektor finansowy.

O spółce

TXM S.A. jest właścicielem 394 sklepów dyskontowych TXM o łącznej powierzchni 105,4 tys. m2 zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą – w Rumunii i na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: spółka, #TXM

Ostatnie wiadomości