Archicom pozyskał z emisji obligacji 50 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 lip 2018, 09:25

Archicom pozyskał z emisji obligacji 50 mln zł

Archicom, jeden z największych polskich deweloperów, pozyskał 50 mln zł z prywatnej emisji obligacji skierowanej do inwestorów finansowych. Spółka wyemitowała 4-letnie papiery o zmiennym oprocentowaniu WIBOR 3M powiększonym o 2,9 proc. marży, które zostaną wprowadzone do obrotu na Catalyst.

Spółka wyemitowała 50 000 obligacji o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Wypłata odsetek będzie następować w okresach kwartalnych. Wykup obligacji nastąpi w lipcu 2022 r.

„Emisja obligacji wzmacnia nasz bilans i daje jeszcze większy komfort w dalszym rozwoju Archicom. Na bieżąco rozpoczynamy nowe inwestycje, by utrzymać ponad 2 000 mieszkań w ofercie"

mówi Paweł Ruszczak, członek zarządu Archicom.

„Nasza ponad dwuletnia obecność na rynku kapitałowym, zarówno jeśli chodzi o akcje, jak i obligacje, udowodniła, że potrafimy w efektywny sposób wykorzystywać pozyskane środki na rozwój i w efekcie wypracowywać dobre wyniki finansowe. Potwierdza to zaufanie, którym obdarzyli nas inwestorzy. Dzięki temu, oferując bezpieczne papiery dłużne, jesteśmy w stanie pozyskać środki na atrakcyjnych warunkach"

dodaje Paweł Ruszczak.

Archicom w ramach obowiązującego programu, ma możliwość emisji dodatkowych obligacji o wartości 85 mln zł. W tym momencie spółka nie podjęła decyzji czy skorzysta z tej opcji.

Oferującym obligacje jest mBank Dom Maklerski.

O spółce

Grupa Archicom, obecna na rynku od ponad 30 lat, zrealizowała już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce.

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu stała się ogólnopolskim deweloperem realizującym projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Pozwoli to na przyspieszenie planowanego rozwoju na najważniejszych rynkach mieszkaniowych w Polsce. Grupa ma zabezpieczone grunty pozwalające na realizację kolejnych projektów i planuje zintensyfikowanie działań mających na celu zapewnienie klientom zdywersyfikowanej oferty na wszystkich rynkach działalności.

Grupa Archicom jest także aktywnym uczestnikiem rynku nieruchomości komercyjnych. Archicom zrealizował 5 projektów biurowych, z czego trzy biurowce zostały sprzedane polskim i zagranicznym funduszom inwestującym w nieruchomości, a dwa znajdują się w portfelu Grupy. Wolumen transakcji pozwolił uzyskać Spółce 18% udział we wrocławskim rynku sprzedaży powierzchni biurowej w latach 2005-2015. Najemcami biurowców są znane polskie i międzynarodowe firmy. W lutym 2015 r. Grupa sprzedała kolejny biurowiec klasy A „West House 1B” (wybudowany w latach 2012-2014). W czerwcu 2017 r. rozpoczęto realizację „City Forum” - kolejnej inwestycji biurowej klasy A w centrum Wrocławia, o łącznej powierzchni ok. 24.000 GLA.

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 r.

Źródło: spółka, #ARH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości