Cena akcji w ofercie Silvair ustalona na 17 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 lip 2018, 09:05

Cena akcji w ofercie Silvair ustalona na 17 zł

Silvair Inc., spółka oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu IoT (Internet of Things – Internet Rzeczy) oparte na technologii Bluetooth Mesh ustaliła cenę emisyjną akcji oferowanych na 17 zł za jedną akcję. Spółka zdecydowała się zaoferować inwestorom 1.184.910 nowych akcji, co oznacza, że łączna wartość oferty wyniesie ponad 20 mln zł.

„Cieszymy się, że nasza oferta spotkała się z zainteresowaniem inwestorów, którzy poszukują innowacyjnych, technologicznych spółek z ekspozycją na globalny rynek. Uwzględniając obecną sytuację rynkową, zdecydowaliśmy się ustalić mniejszą liczbę oferowanych akcji. Jesteśmy przekonani, że pozyskany kapitał pozwoli nam się rozwinąć i zbudować w najbliższym czasie istotną wartość, która przełoży się na wzrost wyceny Silvair na GPW”

powiedział Rafał Han, współzałożyciel i prezes (CEO) Silvair.

Silvair zdecydował również, że ostatecznie 34.910 akcji oferowanych zostanie przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych. Pozostałe akcje zostaną zaoferowane inwestorom instytucjonalnym. Zapisy w tej transzy zaczną się 11 lipca i będą trwać do 13 lipca. Przydział wszystkich walorów jest zaplanowany na 16 lipca.

„Dzięki pozyskanym środkom będziemy realizować cele emisyjne przedstawione w prospekcie w okresie roku. Sądzimy, że w tym czasie będziemy mogli przedstawić inwestorom kolejne istotne kontrakty, wdrożenia, co przełoży się również na przyszłe przychody” 

powiedział Adam Gembala, współzałożyciel i dyrektor finansowy (CFO) spółki.

„Cieszymy się z możliwości wejścia na GPW. To będzie nowy rozdział w historii Silvair i polskiej giełdy. To również ważny moment dla naszych partnerów, dla których istotna jest wiarygodność jaką ma spółka publiczna. Liczymy też, że jako spółce notowanej na GPW będzie nam łatwiej pozyskiwać talenty, które uzupełnią nasz krakowski zespół” 

dodał Rafał Han.

Internet Rzeczy to koncepcja, w ramach której przedmioty mogą pośrednio lub bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej. Innowacją w Bluetooth Mesh jest możliwość połączenia ze sobą wielu różnych urządzeń w duże sieci bezprzewodowe. Rozwiązanie zakłada odejście od modelu, w którym urządzenia muszą łączyć się z urządzeniem centralnym (hub-and-spoke). Nowa technologia opracowana przez Silvair powinna pozwolić na zrewolucjonizowanie komunikacji bezpośrednio pomiędzy urządzeniami na dużych powierzchniach komercyjnych przy zachowaniu bezpieczeństwa transmisji danych oraz wysokiej niezawodności. Oparcie na standardzie Bluetooth Mesh gwarantuje też bezpośrednie połączenie z wszystkimi urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w moduł Bluetooth (np. telefony, tablety). Pozwala także na budowanie wielopunktowych sieci czujników umożliwiających pozyskiwanie informacji o samych urządzeniach jak i wykorzystaniu przestrzeni w budynkach.

Zgodnie z raportem „Worldwide Semiannual Internet of Things Spending Guide IDC” wartość rynku IoT w 2020 roku może wynieść już 1,5 bln dolarów. Analitycy firmy Gartner (w publikacji „Top Strategic Predictions for 2018 and Beyond, 2017”) zakładają, że już w 2020 r. 95% wszystkich nowych urządzeń będzie już działać w obszarze Internetu Rzeczy.

Silvair chce oferować swoje produkty na rynku globalnym, ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych oraz rynków Europy Zachodniej. Źródła przychodów spółki będą pochodzić w pierwszej fazie ze sprzedaży oprogramowania Silvair Lighting Firmware, a w dalszym etapie z opłat za konfigurację infrastruktury oświetleniowej oraz opłat abonamentowych ze świadczenia usług w ramach Platformy Silvair (zarządzanie siecią lub dodatkowe usługi). Spółka zamierza także dotrzeć do właścicieli i zarządców nieruchomości za pośrednictwem producentów oświetlenia, oraz firm świadczących usługi energetyczne (ESCO).

O spółce

Silvair rozwija oprogramowanie w ramach tzw. Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). Jego oferta obejmuje m.in. oprogramowanie do modułów inteligentnego oświetlenia (Silvair Lighting Firmware). Silvair pracuje także nad narzędziami pozwalającymi na analizę i wykorzystanie danych zbieranych przez czujniki zainstalowane w systemach oświetlenia, co umożliwia świadczenie nowych, innowacyjnych usług m.in. w modelu abonamentowym (Platforma Silvair).

Rozwiązania Silvair oparte są na nowym standardzie Bluetooth Mesh, zatwierdzonym w połowie 2017 r. Wiodąca rola spółki i zastosowanie jej autorskich rozwiązań w procesie opracowywania standardu Bluetooth Mesh dają jej uprzywilejowaną pozycję konkurencyjną w procesie komercjalizacji rozwiązań opartych na tej technologii. Silvair zamierza działać na rynku globalnym, ze szczególnym uwzględnieniem Ameryki Północnej i Europy Zachodniej.

Silvair blisko współpracuje m.in. z czołowymi producentami sprzętu oświetleniowego – wśród których są takie firmy jak m.in.: Murata Manufacturing, McWong International, AlphabetLighting, DemandLighting, Danlers, Fulham, Ledeshi, LumEfficient, ERP Power i DG Light.

Spółka jest kontrolowana przez jej założycieli: Rafała Hana, Szymona Słupika, Adama Gembalę oraz Macieja Witalińskiego. Trzej z nich pełni też kluczowe funkcje w jej kierownictwie.

Spółka Silvair Inc. została utworzona zgodnie z prawem stanu Delaware (USA). z siedzibą pod adresem: 717 Market Street, Suite 100, San Francisco, CA 94103, USA. Ma biuro w Krakowie, w którym pracuje ponad 70 osób, głównie inżynierów, rozwijających technologię i produkty spółki.

Źródło: spółka

Ostatnie wiadomości