Vigo System podpisało termsheet ws. inwestycji ok. 20 mln zł w nową technologię | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lip 2018, 16:35

Vigo System podpisało termsheet ws. inwestycji ok. 20 mln zł w nową technologię

Vigo System podpisało z dr Włodzimierzem Strupińskim oraz ze spółką ENT dokument (termsheet) określający podstawowe warunki wspólnego przedsięwzięcia, w ramach którego Vigo zakupi urządzenia do produkcji warstw półprzewodnikowych i wdroży je w swoim zakładzie produkcyjnym w Ożarowie Mazowieckim, a dr Strupiński oraz ENT dostarczą technologię dotyczącą procesu wytwarzania epitaksjalnych warstw związków półprzewodnikowych III-V oraz będą uczestniczyć w procesie jej wdrożenia – w celu uruchomienia produkcji seryjnej różnych typów warstw półprzewodnikowych, podało Vigo. Szacowana wartość inwestycji w związku ze wspólnym przedsięwzięciem to ok. 20 mln zł.

"Termsheet określa wstępne warunki przyszłego przedsięwzięcia, w tym w szczególności wskazuje, że szacowana wartość inwestycji Vigo w związku z realizacją wspólnego przedsięwzięcia to ok. 20 000 000,00 zł. Zgodnie z Termsheetem, celem wspólnego przedsięwzięcia jest komercjalizacja przez emitenta technologii dostarczonej przez ENT i dr Strupińskiego i rozpoczęcie produkcji epitaksjalnych warstw związków półprzewodnikowych III-V w ramach bieżącej działalności emitenta"

czytamy w komunikacie.

Wraz z podpisaniem termsheetu ENT i dr Włodzimierz Strupiński udzielili Vigo wyłączności negocjacyjnej na okres 6 miesięcy, celem wynegocjowania i zawarcia umowy o realizacji wspólnego przedsięwzięcia. Termsheet ma charakter niewiążący, a zawarcie finalnej umowy jest niepewne i zostało uzależnione od uzyskania stosownych zgód korporacyjnych Vigo oraz od pozytywnego przebiegu negocjacji pomiędzy stronami. Ponadto, jednym z warunków zawarcia przedmiotowej umowy są satysfakcjonujące Vigo wnioski wynikające z procesu due diligence, jaki zostanie przeprowadzony przez Vigo, podano także.

"W ocenie zarządu emitenta podpisanie termsheetu i potencjalne zawarcie przyszłej umowy o realizacji wspólnego przedsięwzięcia jest korzystne dla emitenta i przyczyni się do jego rozwoju. Ponadto, dzięki współpracy z ENT i dr Włodzimierzem Strupińskim, emitent wykorzysta swój potencjał naukowo-badawczy z wykorzystaniem technologii" 

czytamy dalej.

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.

(ISBnews), #VGO

Ostatnie wiadomości