JSW do końca sierpnia powinna podjąć decyzję ws. aktywów Prairie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 lip 2018, 13:02

JSW do końca sierpnia powinna podjąć decyzję ws. aktywów Prairie

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada, że do końca sierpnia podejmie decyzję w sprawie aktywów należących do Prairie Mining Limited wobec wcześniejszego terminu do końca lipca, poinformował prezes Daniel Ozon.

„Wcześniej zakładaliśmy, że do końca lipca zakończymy audyty, ale wydaje się, że raczej koniec sierpnia będzie bardziej realnym terminem na zakończenie tych prac i czy znajdziemy formułę współpracy lub odkupienia projektów"

powiedział Ozon pytany o plany wobec projektów Karski i Dębieńsko.

Pod koniec czerwca prezes wskazywał, że spółka od kilku tygodni prowadzi audyt Dębieńska i kopalni Jan Karski. Podkreślał, że w sprawie tych aktywów w grę wchodzi "cała paleta" możliwości współpracy. Koncesja Dębieńsko z potencjalnie dwoma etapami jest dla spółki interesująca, bo umożliwi szybkie wejście w pokłady i produkcję w I fazie nawet do 0,5 mln ton węgla. 

Pod koniec marca JSW zawarła z Prairie umowę o zachowaniu poufności w wyniku wystąpienia Prairie do JSW w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej dwóch projektów węglowych Prairie w Polsce.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza realizująca dwie inwestycje w Polsce - Kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym oraz Kopalnię Dębieńsko na Górnym Śląsku. Jest notowana na GPW od 2015 r.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews), #JSW

Ostatnie wiadomości