Pharmena zleciła produkcję suplementu diety z innowacyjnym składnikiem 1-MNA | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lip 2018, 14:00

Pharmena zleciła produkcję suplementu diety z innowacyjnym składnikiem 1-MNA

Pharmena zleciła produkcję pierwszej partii suplementu diety opartego o innowacyjny składnik żywności 1-MNA, podała spółka.

"Od momentu publikacji rozporządzenia Komisji Europejskiej ws. autoryzacji 1-MNA jako nowego składnika żywności Pharmena S.A. będzie mieć prawo prowadzić w całej Unii Europejskiej sprzedaż suplementów diety zawierających innowacyjny składnik żywności 1-MNA. Spółka zamierza sprzedawać suplementy diety zarówno w Polsce, jak i na rynkach krajów Unii Europejskiej"

czytamy w komunikacie.

Wpływy ze sprzedaży suplementów diety będą stanowić nowe źródło przychodów dla spółki obok dotychczasowej sprzedaży dermokosmetyków opartych na substancji czynnej 1-MNA. Szacuje się, iż europejski rynek wszystkich suplementów diety jest wart ok. 10 mld USD rocznie i co roku zwiększa wartość o co najmniej kilka procent, podano również.

Pharmena otrzymała 12 czerwca br. zgodę na wprowadzenie na rynek cząsteczki 1-MNA jako składnika nowej żywności.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

(ISBnews), #PHR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości