Trigon TFI rozwiązał umowę ramową z GetBack na obsługę portfeli inwestycyjnych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lip 2018, 08:53

Trigon TFI rozwiązał umowę ramową z GetBack na obsługę portfeli inwestycyjnych

Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych rozwiązał - ze skutkiem natychmiastowym - umowę ramową z GetBack na świadczenie usług obsługi portfeli inwestycyjnych, podała spółka.

„Trigon wskazał w treści powołanego wyżej rozwiązania to, iż w ocenie Trigon rozwiązanie umowy ramowej następuje z uwagi na fakt rozwiązania wszystkich umów łączących Trigon z emitentem" 

czytamy w komunikacie.

W ocenie emitenta, umowa ramowa może być nieważna z mocy prawa, w szczególności z uwagi na wadę wskazaną w art. 58 ustawy Kodeks cywilny, zaznaczono w komunikacie.

Wcześniej Trigon TFI podał, że rozwiązał umowę z GetBack w restrukturyzacji o zarządzanie portfelami wierzytelności w ramach dziewięciu funduszy Trigon Profit. W odpowiedzi GetBack stwierdził, że rozwiązanie umów na zarządzanie portfelami wierzytelności przez Trigon TFI nie jest możliwe do chwili, w której zakończony zostanie niezależny przegląd transakcji sprzedaży/nabycia na rynku wtórnym portfeli wierzytelności. Następnie Trigon podał, że rozwiązanie umów o zarządzanie portfelami wierzytelności w ramach dziewięciu funduszy Trigon Profit ze spółką GetBack w restrukturyzacji jest skuteczne.

(ISBnews), #GBK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości