Pharmena ma spółkę w Niemczech, która będzie sprzedawać suplementy z 1-MNA | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lip 2018, 15:37

Pharmena ma spółkę w Niemczech, która będzie sprzedawać suplementy z 1-MNA

Pharmena zawiązała spółkę celową - Menavitin GmbH w Niemczech, która będzie prowadzić sprzedaż suplementów diety zawierających 1-MNA na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii, podała Pharmena.  

"Pharmena S.A. posiada 92,5% udziałów w spółce celowej, natomiast 7,5% udziałów należy do pana dr Fritz Oesterle. Pan dr Oesterle posiada ponad 20-letnie doświadczenie menadżerskie w branży farmaceutycznej, m.in. był przez ponad 12-lat prezesem spółki Celesio AG – wiodącego w Europie dystrybutora farmaceutyków. Pan dr Fritz Oesterle będzie także pełnił funkcję członka Rady Doradczej w spółce Menavitin GmbH"

czytamy w komunikacie. 

Pharmena  zamierza bezpośrednio sprzedawać suplementy diety zawierające nowy składnik 1-MNA w Polsce, a na wybranych rynkach krajów Unii Europejskiej za pośrednictwem spółki celowej Menavitin GmbH. Wpływy ze sprzedaży suplementów diety będą stanowić nowe źródło przychodów dla Grupy obok dotychczasowej sprzedaży dermokosmetyków opartych na substancji czynnej 1-MNA. 

Wg szacunków, europejski rynek wszystkich suplementów diety jest wart ok. 10 mld USD rocznie i co roku zwiększa wartość o co najmniej kilka procent.

"Informację podano ze względu na fakt, iż wprowadzenie do sprzedaży na rynkach krajów Unii Europejskiej suplementu diety opartego na 1-MNA może mieć istotny wpływ na przychody emitenta w ciągu kilku najbliższych lat"

 podsumowano.

Pharmena otrzymała 12 czerwca br. zgodę na wprowadzenie na rynek cząsteczki 1-MNA jako składnika nowej żywności.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

(ISBnews), #PHR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości