LUG S.A. otwiera nową spółkę w Istambule | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 sie 2018, 16:07

LUG S.A. otwiera nową spółkę w Istambule

Grupa Kapitałowa LUG S.A., producent systemowych rozwiązań z zakresu profesjonalnej techniki świetlnej, kontynuuje umacnianie swojej pozycji na międzynarodowym rynku oświetlenia zakładając w Istambule nową spółkę akcyjną LUG Turkey (pełna nazwa: LUG AYDINLATMA SISTEMLERI ANONİM ŞİRKETİ), która wzbogaci portfolio Grupy LUG S.A. Inwestycja w działalność na rynkach Eurazji to kolejny krok na drodze realizacji celów strategicznych Grupy Kapitałowej LUG na lata 2017-2021.

30 lipca 2018 roku, Zarząd LUG S.A. zawiązał na terenie Republiki Turcji spółkę, w której obejmie 50 procent udziałów. Nowy podmiot w Grupie Kapitałowej LUG S.A. skoncentruje się na ekspansji handlowej na rynku tureckim.

„Pozycja międzynarodowego lidera innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych to nasz cel. Turcja jest kolejnym etapem na drodze do jego urzeczywistnienia. Położenie geograficzne Turcji powoduje, że jest ona pomostem handlowym pomiędzy Europą i Azją, a to tylko jeden z atutów. Kolejny, to szacowany wzrost gospodarczy. W ub.r. Turcja osiągnęła wzrost gospodarczy na poziomie 5,3 proc.1 Prognozy na kolejne lata też są optymistyczne"

komentuje podpisanie umowy Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG S.A.

W obszarze aktywności spółki będzie prowadzenie działalności handlowej, produkcyjnej i doradczej z zakresu profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Utworzenie spółki LUG Turkey jest także jednym z elementów realizowanej przez Grupę Kapitałową LUG S.A strategii internacjonalizacji, które celem jest zwiększenie i pogłębienie obecności LUG na rynkach międzynarodowych, co zawiera się w precyzyjnie określonych wskaźnikach udziału eksportu w przychodach Grupy.

„Naszym zadaniem na kolejne lata jest wzrost przychodów z eksportu do poziomu 75 procent całkowitych przychodów firmy. Rynek Eurazji ma pod tym względem duży potencjał. W samej Turcji jako główne źródło wzrostu gospodarczego wymienia się inwestycje, w tym megaprojekty infrastrukturalne i eksport. Obiecująco wyglądają także prognozy urbanizacji w regionie Państw Eurazji i samej Turcji"

wyjaśnia cel powołania nowej spółki Ryszard Wtorkowski.

Władze nowej spółki w rodzinie LUG to polsko-tureckie połączenie wiedzy i doświadczenia oraz znajomości rynku. Zarząd LUG Turkey (pełna nazwa: LUG AYDINLATMA SISTEMLERI ANONİM ŞİRKETİ) jest dwuosobowy. Funkcję prezesa zarządu powierzono Ruhanowi Konsol, wiceprezesem zarządu został Mariusz Ejsmont, będący wiceprezesem zarządu LUG S.A. i reprezentujący w nowym podmiocie interesy Emitenta. Dwuosobowa reprezentacja zarządu jest łączna i zabezpiecza interesy kapitałowe Grupy LUG. Kapitał spółki został pokryty wkładem pieniężnym w wysokości 12.500 TRY. Pozostała kwota kapitału, tj. 37.500 TRY zostanie pokryta wkładem pieniężnym w przeciągu 24 miesięcy od momentu rejestracji spółki.

„Założenie spółki w Turcji zwiększy naszą wiarygodność handlową, a wraz z osobowością prawną rozwinie się osobowość biznesowa – poznamy miejscowe realia i wnikliwie zapoznamy się z potrzebami regionu związanymi z inwestycjami oświetleniowymi. Już dziś poznając rynek turecki wiemy, że dostęp do nowoczesnej infrastruktury, zapewniającej komfort życia mieszkańców rozwijających się miast i miejscowości, jest dla tamtejszych społeczności kluczowy, a nasze oświetlenie może być fundamentalnym elementem zaspokajającym tą potrzebę"

dodaje Mariusz Ejsmont, wiceprezes zarządu LUG S.A oraz LUG AYDINLATMA SISTEMLERI ANONİM ŞİRKETİ.

Nowy podmiot to już szósta spółka zagraniczna w Grupie Kapitałowej LUG S.A.

O spółce

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 26 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brasil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina, BIOT Sp. z o.o. oraz LUG Argentina SA. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. W połowie 2017 r. spółka rozpoczęła przygotowania do przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW. 

Źródło: spółka, #LUG

Ostatnie wiadomości