Konsorcjum Unibepu zbuduje S61 na odcinku Szczuczyn-Ełk Południe za 568,7 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 sie 2018, 15:59

Konsorcjum Unibepu zbuduje S61 na odcinku Szczuczyn-Ełk Południe za 568,7 mln zł

Konsorcjum firm Porr. z siedzibą w Warszawie (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH z siedzibą w Wiedniu oraz Unibep podpisało umowę na realizację inwestycji drogowej pn. "Projekt i budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Budzisko (gr. państwa) z podziałem na zadania: Zadanie nr 1: odc. Szczuczyn - Węzeł Ełk Południe" (Inwestycja) za 568,7 mln zł netto, podał Unibep.

"Wynagrodzenie konsorcjum z tytułu realizacji Inwestycji wynosi ok. 568,7 mln zł netto, przy czym udział emitenta w konsorcjum został określony na 30%, co odpowiada kwocie ok. 172,5 mln zł netto"

czytamy w komunikacie. 

Zakończenie inwestycji przewidziane jest w III kwartale 2021 r.

"Via Baltica to jedna z najważniejszych tras, nie tylko z punktu widzenia układu komunikacyjnego Polski, ale i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj podpisujemy umowę na budowę przedostatniego jej odcinka, od obwodnicy Szczuczyna do Ełku. To, że prawie cała Via Baltica jest już w realizacji, jest wynikiem determinacji obecnego rządu, który przykłada szczególną wagę do jej jak najszybszego ukończenia. Dla regionu budowa drogi ekspresowej oznacza bezpośrednie połączenie komunikacyjne z międzynarodową trasą, która połączy północ i południe Europy"

powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, cytowany w odrębnym komunikacie resortu. 

Okres realizacji inwestycji wynosi 29 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że prace będą realizowane poza tzw. okresem zimowym tj. do 15 grudnia oraz od 15 marca każdego roku, podano także.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odc. Szczuczyn - Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility - CEF).

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,25 mld zł w 2016 r.

(ISBnews), #UNI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości