Spółka Medinice podpisał listy intencyjne z dwoma chińskimi firmami | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 sie 2018, 09:55

Spółka Medinice podpisał listy intencyjne z dwoma chińskimi firmami

Medinice S.A. – wybierająca się na NewConnect spółka skupiająca się na komercjalizacji technologii w obszarze kardiologii i kardiochirurgii, podpisała listy intencyjne z dwoma chińskimi firmami - Shanghai MicroPort EP MedTech Co., Ltd oraz Ensense Medical Technology. Kontakty zdobyte podczas szczytu organizowanego przez Azjatyckie i Chińskie Towarzystwa Leczenia Arytmii Serca otworzą Medinice S.A. drogę do współpracy z chińskimi firmami.

W dniach 20-21 lipca w Pekinie odbył się szczyt organizowany przez Azjatyckie i Chińskie Towarzystwa Leczenia Arytmii Serca. Prof. Sebastian Stec, kardiolog, współzałożyciel i Dyrektor ds. Medycznych w Medinice S.A. zaprezentował wykłady poświęcone tematyce zabiegów ablacji bez fluoroskopii rentgenowskiej oraz prewencji powikłań przy zabiegach ablacji i leczeniu arytmii serca.

„Na konferencji wielokrotnie podkreślano rosnące znaczenie zabiegów ablacji serca bez fluoroskopii rentgenowskiej. To otwiera zgodne myślenie o erze elektrofizjologii praktycznie bez fluoroskopii"

mówi prof. Sebastian Stec.

„Z zaciekawieniem przyjęto nasz projekt MiniMax. Co więcej, firma MicroPort Scientific Corporation jest zainteresowana dalszym wspólnym rozwojem MiniMax - pierwszej na świecie opatentowanej elektrody do zabiegów bez fluoroskopii rentgenowskiej. Ponadto Medinice mogłoby pomóc udoskonalić system chińskiej firmy do mapowania 3D"

dodaje.

Shanghai MicroPort EP MedTech Co., Ltd to spółka zależna od MicroPort Scientific Corporation, która jest wiodącą chińską firmą produkującą urządzenia medyczne. Jest notowana na giełdzie w Hongkongu. Jej kapitalizacja wynosi obecnie blisko 12 mld dolarów hongkońskich (ok. 6 mld zł). W ostatnich latach chiński rynek technologii medycznych dynamicznie się rozwijał. W 2016 r. warty był 18,8 mld USD. W najbliższych latach powinien rosnąć średniorocznie o kilka procent. W 2019 r. jego wartość ma sięgnąć 24 mld USD.

Dzięki zwiększonej liczbie pierścieni MiniMax łączy funkcje diagnostyczne (mapowanie i lokalizacja) oraz lecznicze (ablacja RF). Ze względu na wbudowany system mapowania 3D jest dostosowana do wykonywania zabiegów bez wykorzystania szkodliwego promieniowania rentgenowskiego. Obecnie spółka pracuje nad ostatecznym prototypem elektrody. Badania przedkliniczne na zwierzętach rozpoczną się w ciągu kilku miesięcy w Utrecht Medical Center.
W lipcu Medinice podpisało z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na dofinansowanie rozwoju MiniMax. Wartość projektu to przeszło 4,7 mln zł, a kwota dofinansowania to blisko 3 mln zł.

„Współpraca z MicroPort Scientific Corporation oraz Ensense Medical Technology może być wielopłaszczyznowa. Podpisane listy intencyjne otworzą nam drogę do bliższej współpracy z chińskimi firmami, przybliżą nas do zdobycia dużego partnera na rynkach azjatyckich oraz pomogą nam jeszcze lepiej rozwinąć nasze projekty"

mówi Sanjeev Choudhary, prezes i główny akcjonariusz Medinice S.A.

„Ponadto Medinice mógłby zostać potencjalnym dystrybutorem produktów chińskich firm w Polsce i Europie"

dodaje prezes.

Jednym z projektów Ensense Medical Technology jest mobilne EKG serca, które może przez długi czas nagrywać i analizować parametry elektrokardiologiczne pacjenta. Mobilne EKG serca Ensense Medical Technology posiada certyfikat CE, uprawniający do sprzedaży na rynkach Unii Europejskiej.

O Medinice

Medinice jest polską firmą założoną w 2012 roku działającą w branży MedTech. Firma zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych, małoinwazyjnych rozwiązań z dziedziny medycyny, w szczególności kardiologii i kardiochirurgii, poprawiających jakość życia. W portfolio Medinice znajduje się obecnie kilkanaście projektów na różnym etapie rozwoju. Wszystkie projekty mają potencjał globalny. Misją Medinice jest tworzenie rozwiązań, które podniosą komfort życia pacjentów i znajdą zastosowanie we współczesnej medycynie. Dużym atutem spółki jest zbudowana sieć pozyskiwania, selekcji i rozwoju innowacyjnych projektów medycznych. Firma współpracuje z wiodącymi ośrodkami badawczymi w Polsce i Europie. Medinice dąży do komercjalizacji wynalazków wniesionych zarówno przez współtwórców firmy, jak i nabytych projektów poprzez sprzedaż licencji światowym liderom produkcji urządzeń medycznych. Nasz zespół posiada szerokie kompetencje w prowadzeniu projektów badawczo-rozwojowych oraz bogate doświadczenie w wyjściach kapitałowych i sprzedaży praw własności intelektualnej. Spółkę wspiera grupa uznanych autorytetów medycznych, którzy opiniują proponowane rozwiązania i koncepcje produktów.

Źródło: spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości