TXM wynegocjował z bankami utrzymanie finansowania przez kolejne 12 miesięcy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 sie 2018, 09:13

TXM wynegocjował z bankami utrzymanie finansowania przez kolejne 12 miesięcy

Zarząd TXM Textilmarket, polskiej sieci dyskontów odzieżowych, poinformował o zamknięciu procesu negocjacji z bankami warunków dalszego finansowania spółki. Jest to kolejnym etap w procesie sfinalizowania dokapitalizowania TXM.

„Po przekonaniu naszych akcjonariuszy co do zasadności dokapitalizowania spółki, udało nam się zamknąć drugi najważniejszy element tego projektu – wynegocjowanie z naszymi partnerami finansowymi warunków utrzymania finansowania na niezmienionym poziomie przez kolejne 12 miesięcy. Ma to potwierdzenie w uzgodnionym dokumencie term sheet, który jest obecnie przedmiotem finalnych decyzji kredytowych"

komentuje Marcin Łużniak, wiceprezes zarządu TXM SA.

„Obecnie czekamy na rejestrację w sądzie zmiany do statutu wprowadzającej kapitał warunkowy konieczny do emisji obligacji zamiennych oraz przygotowujemy aneksy do obowiązujących umów kredytowych z bankami na podstawie uzgodnionego term sheet. Sfinalizowanie obu tych zdarzeń - dokonanie wpisu w sądzie oraz zawarcie aneksów do umów z bankami - pozwoli na przeprowadzenie emisji akcji i obligacji, a tym samym dokapitalizowanie spółki kwotą co najmniej 25 mln zł"

dodaje.

10 lipca br. walne zgromadzenie TXM podjęło decyzję o emisji akcji serii G oraz emisji obligacji serii A zamiennych na akcję. Będą one w pierwszej kolejności skierowane do akcjonariuszy TXM, którzy byli obecni na tym walnym zgromadzeniu. Główni akcjonariusze spółki, czyli Redan oraz 21 Concordia zapowiedziały udział w emisji akcji oraz objęcie oferowanych obligacji za łączną kwotę min. 25 mln zł. Planowane dokapitalizowanie spółki ma na celu przyspieszenie realizacji planu naprawczego.

„To bardzo dobra wiadomość dla spółki. Wierzymy, że kolejne kwartały pokażą solidne postępy i poprawę efektywności naszych działań operacyjnych. Środki pozyskane w drodze dokapitalizowania w całości wzmocnią nasz kapitał obrotowy, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie m.in. na naszą współpracę z Partnerami handlowymi i moce zakupowe TXM, a więc dostępność i atrakcyjność oferowanego asortymentu"

komentuje Marcin Gregorowicz, prezes zarządu TXM S.A.

O spółce

TXM S.A. jest właścicielem 389 sklepów dyskontowych TXM o łącznej powierzchni 104,1 tys. m2 zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą – w Rumunii i na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Źródło: spółka, #TXM

Ostatnie wiadomości