Novaturas publikuje wyniki za I pół. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 sie 2018, 08:59

Novaturas publikuje wyniki za I pół. 2018 r.

Grupa Novaturas, której akcje od marca tego roku notowane są na GPW w Warszawie oraz Nasdaq w Wilnie, w pierwszym półroczu 2018 r. odnotowała wzrost przychodów o 43% r/r, do 80,2 mln EUR, umacniając pozycję największego operatora turystycznego w krajach bałtyckich. Wypracowana przez grupę EBITDA za sześć miesięcy br. sięgnęła prawie 5,9 mln EUR i była niemal 36% wyższa niż rok wcześniej, a zysk netto przekroczył 4,4 mln EUR, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu z tym samym okresem 2017 r.

W pierwszym półroczu 2018 r. na wakacje z największym operatorem turystycznym w krajach bałtyckich wyjechało 134,5 tys. osób. W samym drugim kwartale br. z usług grupy Novaturas skorzystało blisko 97 tys. osób, czyli o 39% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r.

W pierwszym półroczu br. Novaturas zanotował istotny wzrost klientów na wszystkich trzech głównych rynkach działalności: na Litwie i Łotwie z jego usług skorzystało o 43% pasażerów więcej niż przed rokiem, a w Estonii wzrost sięgnął 38%. Grupa Novaturas oferuje swoje produkty również na Białorusi, gdzie w pierwszym półroczu br. liczba klientów wzrosła o blisko 86%.

„Po bardzo dobrych wynikach finansowych pierwszego kwartału tego roku, wyniki drugiego kwartału były również lepsze w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Popyt na nasze produkty utrzymuje się na wysokim poziomie, co przekłada się na znaczny wzrost przychodów grupy, a jednocześnie kontrolujemy koszty operacyjne. W efekcie, zanotowaliśmy poprawę na każdym poziomie rachunku wyników"

powiedział Linas Aldonis, dyrektor generalny grupy Novaturas.

„Największą popularnością wśród klientów grupy Novaturas niezmiennie cieszą się zorganizowane wyloty wypoczynkowe. Ulubionym kierunkiem w sezonie letnim jest Turcja, którą w ostatnim półroczu odwiedziło o 34% więcej naszych klientów niż rok temu, podczas gdy w sezonie zimowym najczęściej wybierają Egipt. Mieszkańcy krajów bałtyckich bardzo chętnie wypoczywają również w Grecji, Bułgarii i Hiszpanii. W sumie oferujemy 34 kierunki podróży w ramach wczasów zorganizowanych, a także 84 objazdowych wycieczek autokarem i 40 samolotem. Nasi klienci szczególnie cenią wysoką jakość za przystępną cenę, a takie właśnie są wakacje w najchętniej wybieranych destynacjach"

podsumował Linas Aldonis.

O Grupie Novaturas

Grupa Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych.

Od 21 marca 2018 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Nasdaq w Wilnie.

Źródło: spółka, #NTU

Ostatnie wiadomości