Spółka Marvipolu na przedwstępną umowę nabycia 0,25 ha gruntu w Gdańsku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 sie 2018, 09:10

Spółka Marvipolu na przedwstępną umowę nabycia 0,25 ha gruntu w Gdańsku

Projekt 010 sp. z o.o. - spółka zależna Marvipolu Development - zawarła z dwoma podmiotami przedwstępną umowę nabycia prawa wieczystego użytkowania gruntu o powierzchni ok. 0,25 ha w Gdańsku za 38 mln zł, podała spółka.

"Przedmiotem umowy jest ustalenie warunków nabycia przez kupującego nieruchomości za cenę 38 mln zł, na której emitent zamierza zrealizować inwestycję deweloperską. Transakcja będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT"

czytamy w komunikacie.

Termin na zawarcie umowy przyrzeczonej nabycia nieruchomości został ustalony najpóźniej na 26 listopada 2018 roku, podano także.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

(ISBnews), #MVP

Ostatnie wiadomości